Через голодування Саакашвілі знадобилася екстрена допомога реаніматолога
Через голодування один із життєвих показників колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, який передуває у в’язниці, впав до критичного рівня. Через це йому знадобилася допомога реаніматолога.
“Це підтверджується висновком консиліуму про те, що зараз експрезидент входить у фазу голодування, при якій в будь-який момент часу очікується різке погіршення стану здоров’я, у зв’язку з чим виникає необхідність негайного надання медичних послуг”, — заявив адвокат політика Дмитро Садзаглішвілі, передає “Грузия Online”.
Саакашвілі на знак протесту голодує вже 25 днів. Він не вживає їжу, однак погоджується на медикаментозне втручання.
Наразі адвокати експрезидента Грузії вимагають перевести його до приватної лікарні, де є можливість провести магнітно-резонансне дослідження, комп’ютерну томографію та дуплексне сканування.
Нагадаємо, що 1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що “хоче захищати волевиявлення громадян” на місцевих виборах в країні.
У Грузії політика заочно засуджено до шести років ув’язнення: суд визнав його винним в організації нападу на колишнього грузинського депутата Валерія Гелашвілі у 2005 році. Тоді Гелашвілі у центрі Тбілісі побили співробітники МВС, завдавши йому важких травм. Справу вдруге порушили у 2013 році, після закінчення каденції Саакашвілі.
Ввечері 1 жовтня Саакашвілі затримали. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе “політичним в’язнем”. Проти Саакашвілі відкрили нову справу — незаконний перетин грузинського кордону.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна повертатиме Саакашвілі, адже він має українське громадянство. При цьому Зеленський розповів, що був здивований тим, що Саакашвілі поїхав до Грузії, адже в Україні він очолює Виконавчий комітет реформ при Офісі президента. 5 жовтня стало відомо, що Саакашвілі написав листа Зеленському.
16 жовтня Міхеiл Саакашвілі погодився на допуск групи лікарів для перевірки стану здоров’я та на шпиталізацію. Згодом політику зробили переливання крові у в’язниці через погані результати аналізів, спричинені голодуванням.