Голова суду Вовк викинув повістку НАБУ і втік на автівці (+відео)

В екстремальних умовах детективи Національного антикорупційного бюро вручили особисто голові Окружного адмінсуду Києва Павлу Вовку повістку про виклик до антикорупційного суду.

Про це повідомило НАБУ.

Після того, як судді Вовку на вулиці було зачитано вимогу прийти на засідання суду він сів в машину і викинув повістку, а потім дременув.

Як пише “Українська правда”, “повістку йому вручили під час святкування, яке організував колишній народний депутат, президент одного із юридичних ВНЗ.

Крім Вовка на святкуванні були присутні голова та судді Конституційного суду України, які мають “статус свідків у кримінальному провадженні щодо захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя, створення штучних перешкод у їхній роботі, а також шляхом втручання у діяльність державних діячів”.

За інформацією “Української правди” йдеться про щорічний новорічний корпоратив на базі ківалівського інституту інтелектуальної власності. Традиційно на корпоратив приходять судді КС Віктор Кривенко та Віктор Городовенко, був і глава КС Олександр Тупицький”.

Як розповідав “Український репортер”, детективи НАБУ направили Генеральному прокурору проєкти клопотань до Вищої ради правосуддя про надання дозволу на затримання та утримання під вартою підозрюваних суддів Окружного адміністративного суду міста Києва, які грубо ухиляються від виконання своїх процесуальних обовʼязків.

До таких дій слідство змушене вдатися, зважаючи на відсутність інших законних шляхів для доставлення підозрюваних до суду та забезпечення їхньої належної процесуальної поведінки.

НАБУ та САП підозрюють керівництво та низку суддів ОАСК у спробі захоплення державної влади, участі у злочинній організації та зловживанні впливом. У вересні 2020 року слідчий суддя Вищого антикорупційного суду продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за цими фактами до 17 січня 2021 року. У відповідному рішенні, зокрема, підтверджено набуття суддями статусу підозрюваних, інакше питання про продовження строку досудового розслідування стосовно них не розглядалося б. Рішення суду набуло чинності та оскарженню не підлягає.

Оскільки окремі підозрювані у кримінальному провадженні, зокрема голова ОАСК, його заступник та двоє суддів, систематично не з’являються до органу досудового розслідування, детективи НАБУ за погодженням із прокурорами САП подали до суду клопотання про обрання ним запобіжних заходів у вигляді застави. ВАКС прийняв до свого провадження клопотання детективів та неодноразово здійснив виклики цих підозрюваних для обрання запобіжних заходів. Проте підозрювані також без будь яких поважних причин ігнорують виклики до суду.

Так, 12 жовтня 2020-го детективи НАБУ вручили голові ОАСК клопотання про обрання запобіжного заходу, що зафіксовано на відео. Наступного ж дня клопотання подано до ВАКС. При цьому голова ОАСК не з’явився у засідання, призначені на 22, 29 жовтня, 5, 2 та 23 листопада цього року.

У цей же час детективи понад 20 разів прибували до ОАСК та за місцем реєстрації голови суду для вручення відповідних повісток за дорученням слідчого судді. Однак голова ОАСК жодного разу за місцем роботи та реєстрації не перебував, про своє теперішнє місцезнаходження орган досудового розслідування та слідчого суддю не повідомив. 3 листопада його вже вдруге оголошено у розшук.

Аналогічними діями демонструють свою зневагу до Закону та підкреслюють небажання захищатися у судовому змагальному процесі й двоє інших суддів ОАСК. При цьому підозрювані ініціювали кримінальне та дисциплінарне переслідування слідчого судді ВАКС, який у вересні цього року продовжив строк досудового розслідування у провадженні стосовно їхніх неправомірних дій.

Окрім направлення Генеральному прокурору проєктів клопотань до ВРП про надання дозволу на затримання та утримання під вартою підозрюваних, Національне бюро також ініціювало перед Генеральним прокурором низку інших процесуальних дій, спрямованих на забезпечення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування.

Сьогодні НАБУ стверджує: “Відсутність належного реагування на ситуацію з боку генерального прокурора та Вищої ради правосуддя, ігнорування ініційованих НАБУ клопотань свідчать про системну кризу у правоохоронній та судовій системі”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *