Голова Київської облради Старикова знову звинуватила керівника області Горгана

Не вщухає гострий і затяжний конфлікт між керівництвом Київської обласної ради і облдержадміністрації. Сьогодні на орбіту протистояння вже виведено навіть питання допомоги захисникам Вітчизни, родинам загиблих учасників Антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні.

Зокрема, на офіційному сайті облради розміщено повідомлення під заголовком: “Київська облдержадміністрація свідомо блокує програму допомоги бійцям АТО”.

«Банальними відписками із надуманими причинами Київська обласна державна адміністрація блокує прийняття обласної програми, до розробки якої були залучені бійці АТО», – повідомляє голова ради Ганна Старикова.

Історія цього питання така (версія керівництва облради): проект обласної комплексної програми підтримки учасників Антитерористичної операції, членів їхніх сімей, а також родин Героїв Небесної Сотні «РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ» на 2017 – 2019 роки був ініційований Київською обласною радою. Наприкінці жовтня голова Київоблради Ганна Старикова разом із першим заступником голови ради Володимиром Майбоженком, провели нараду з представниками громадських організацій, спілок, об’єднань учасників бойових дій та Антитерористичної операції, родинами Героїв Небесної Сотні.

«Ми залучили бійців АТО, їхні родини та волонтерів, адже наші захисники, які боронять кордони України на сході держави, мають нарешті отримати соціальні гарантії області, а їхні сім’ї – соціальний захист», – прокоментувала очільниця обласної ради.

Протягом місяця проводилися постійні зустрічі, обговорення всіх пропозицій. Деякі напрацювання вже внесено до проекту програми. Ще багато ідей перебувають на стадії обговорення. Цим проектом передбачено більше 300 мільйонів гривень, які протягом трьох років будуть направлені на виплати, психологічну допомогу, проведення заходів та допомогу в започаткуванні підприємницької діяльності бійцям АТО, родинам загиблих учасників Антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні”.

Ці пропозиції були направлені до департаменту економічного розвитку та торгівлі КОДА.

«Київська обласна державна адміністрація мала розглянути надану пропозицію на предмет її відповідності головним стратегічним цілям, пріоритетним завданням та плану розвитку Київської області, визначеним Стратегією розвитку Київської області на період до 2020 року, Планом заходів з її реалізації та програмою соціально-економічного розвитку на відповідний період, та надіслати нам відповідний висновок. Або ж, у разі невідповідності, – департамент мав розглянути наші пропозиції на предмет наявності проблеми на рівні області, розв’язання якої потребує залучення бюджетних коштів, та за результатами розгляду підготувати висновок про доцільність розроблення проекту програми. Але у листі департаменту економічного розвитку та торгівлі не зазначено ні першого пункту, ні другого. Натомість є пропозиція доопрацювати наші пропозиції. Фактично, КОДА своїм листом відмовляє учасникам АТО та їхнім родинам у прийнятті важливої програми», – пояснила Ганна Старикова.

Старикова обурюється:

«Третій рік учасники Антитерористичної операції, члени їхніх сімей, а також родин Героїв Небесної Сотні не визнані на рівні області. У КОДА спромоглися лише зараз розробити проект програми, яким хочуть передбачити трошки більше 70 мільйонів на три роки для виплати грошової допомоги бійцям АТО та родинам загиблих героїв. Київська обласна рада вважає, що бюджет області дозволяє нам збільшити цю суму та не просто відкупитися мізерними сумами, а надати нашим героям хоча б частину допомогу, якої вони заслуговують».

Голова КОДА Олександр Горган поки що не коментує ці звинувачення. Нагадаємо, що раніше керівник області розповів про те, що на Київщині розкрадали бюджетні кошти, і що він разом з прокурором області виводять махінаторів на чисту воду, що нині поставлено заслони на шляху розкрадачів. А фінансування громад, міст і сіл відбувається за новим алгоритмом, який, мовляв, не передбачає корупційної складової.

Фото Олексій ІВАНОВА

На цю тему читайте тут:

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *