“Година свободи” у Києві на підтримку білоруського народу

Представники білоруської діаспори в Україні та небайдужі українці провели у неділю у Києві акцію солідарності з білоруським народом “Година свободи”, присвячену 100-річчю проголошення Білоруської Народної Республіки (День волі).

Участь у заході на Майдані Незалежності взяли близько сотні осіб, повідомляє кореспондент Укрінформу.https://www.ukrinform.ua/

“З 1993 року білоруси відзначають День волі як у себе в країні, так і за кордоном, проводячи акції та мітинги. Хоча після 1995 року це свято фактично заборонене, а масові акції розганяються силою, відбуваються арешти активістів. Власне, не виключенням став і нинішній рік, деяких активістів уБілорусі було затримано напередодні Дня волі. І тому сьогоднішньою акцією ми не просто святкуємо, а й привертаємо увагу громадськості та політиків до проблем, які мають місце в Білорусі”, – заявив співкерівник Білоруського центру в Україні “Сябри” Олег Овчинников.

Учасники акції тримали, поруч з прапорами України, біло-червоно-білі прапори та іншу символіку БНР. За допомогою підсилювача звуку були проголошені промови активістів, також транслювалися білоруські патріотичні пісні. Серед учасників акції були й українські добровольці-учасники АТО, які, за їх словами, прийшли підтримати братський білоруський народ та висловити солідарність зі своїми побратимами-білоруськими добровольцями.

“День волі — одне з важливих свят для білорусів, адже саме 100 років тому, 25 березня, було проголошено незалежність Білоруської Народної Республіки. Ми відзначаємо цей день тут, у Києві, вже багато років. Раніше ходили до посольства Республіки Білорусь, але там ніхто до нас не виходить, щоб поспілкуватися. І тому ми змінили формат, зустрічаємося на Майдані, спілкуємося та святкуємо”, – повідомила інший співкерівник центру “Сябри” Галина Сарочик.

З Майдану Незалежності учасники акції пройшли до вулиці Грушевського – до стадіону “Динамо”, де вшанували пам’ять Михайла Жизневського — білоруського активіста Революції Гідності, який загинув у Києві в січні 2014 року.

УКРІНФОРМ

Фото РАДІО СВОБОДА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *