Генасамблея ООН схвалила оновлену резолюцію щодо прав людини в Криму

Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй схвалила оновлену резолюцію “Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”. За документ проголосували 70 країн, проти – 26, ще 76 країн – утрималися.

Зокрема, проти голосували: Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М’янма, Нікарагуа, Філіппіни, Російська Федерація, Сербія, ПАР, Судан, Таджикистан, Сирія, Уганда, Узбекистан, Венесуела та Зімбабве.

Утрималися: Алжир, Ангола, Аргентина, Багамські острови, Бахрейн, Бангладеш, Бенін, Боснія і Герцоговина, Бразилія, Бруней, Кабо Верде, Камерун, Чилі, Колумбія, Коморські острови, Конго, Кот-д’Івуар, ДРК, Домініканська Республіка, Еквадор , Єгипет, Ель-Сальвадор, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія, Фіджі, Габон, Гамбія, Гана, Гвінея, Гвінея-Бісау, Гайана, Індонезія, Ямайка, Йорданія, Кенія, Кувейт, Лаос, Лесото, Лівія, Малаві, Малайзія, Мальдіви, Малі , Мавританія, Маврикій, Мексика, Монголія, Мозамбік, Намібія, Науру, Непал, Нігер, Нігерія, Оман, Пакистан, Папуа-Нова Гвінея, Парагвай, Перу, Південна Корея, Руанда, Сент-Люсія, Сент Вінсент і Гренадини, Саудівська Аравія, Сьєрра-Леоне, Сінгапур, Шрі-Ланка, Суринам, Таїланд, Того, Тонга, Тринідад і Тобаго, Туніс , ОАЕ, Танзанія, Уругвай, В’єтнам, Замбія.

Нова резолюція містить чіткі формулювання щодо статусу АР Крим та міста Севастополь як частини території України. ГА ООН вкотре засуджує тимчасову окупацію Кримського півострова Росією та не визнає спроби його анексії державою-окупантом.

Нагадаємо, резолюція з приводу ситуації з правами людини в окупованому Криму – це вже третій документ Організації Об’єднаних Націй щодо Криму.

Першу резолюцію (68/262) було прийнято у березні 2014 року: нею ООН підтвердила територіальну цілісність України і зазначила, що так званий “референдум” 16 березня, який призвів до окупації Кримського півострова, “не має законної сили”.

Другу (71/205) схвалили рік тому, вона стосувалася ситуації з правами людини у Криму. 19 грудня 2016 року за цей документ проголосували 70 країн, 77 утрималися, проти виступили 26 делегацій.

Назва і тематика документа, винесеного на розгляд ООН 19 грудня, збігається з торішньою, але є і відмінності:

  • резолюція підтверджує, що між Україною і Росією існує міжнародний збройний конфлікт;
  • засуджує застосування Росією власних законів в Криму, а також примусове переведення громадян України в російське громадянство;
  • вимагає від Росії виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України на півострові;
  • закликає російську окупаційну владу забезпечити освітній процес українською і кримськотатарською мовами;
  • засуджує відсутність доступу до Криму для Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні, а також містить прохання підготувати другий тематичний звіт по Криму до кінця 72-ї сесії ГА ООН та інформувати 37-ю сесію РПЛ ООН щодо ситуації з правами людини в Криму;
  • відзначає позитивні рішення України в контексті спрощення процедур для безперешкодного доступу до Криму журналістів і правозахисників, а також підтримки Україною ЗМІ та НУО, які були змушені тимчасово залишити анексований півострів.
Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *