Формула “Роттердам+” вдарила по Дмитру Вовку – його чекають кайданки

Чи знайдуть Вовка? Вищий антикорупційний суд виніс ухвалу про затримання Дмитра Вовка – колишнього очільника Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Суд розглянув і задовольнив апеляційну скаргу прокурора на ухвалу слідчого судді Солом’янського районного суду Києва від 20 серпня 2019 року, якою було відмовлено в обранні запобіжного заходу – тримання під вартою відносно підозрюваного Дмитра Вовка. Також суд ухвалив: після затримання і не пізніш як через сорок вісім годин з часу доставки підозрюваного до місця кримінального провадження розглянути за його участю питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м’який запобіжний захід.

За інформацією правоохоронців, 30 квітня 2019 року Вовк вилетів до Бельгії і з тих пір в Україну не повертався. Згодом він написав у Фейсбуку, що повертатися на Батьківщину не хоче, бо бачить заангажованість цієї справи.

Як вже розповідав “Український репортер”, тодішній Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Дмитра Вовка з посади голови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Про свою відставку Вовк заявив у квітні 2017 року. Він був призначений на посаду в.о. голови НКРЕКП в кінці грудня 2014 року, а з червня 2015 року перестав бути “в.о.”.

Раніше працював в інвесткомпанії ICU (2009-2013 рр.), яка обслуговувала компанії Петра Порошенка, з березня 2013 року по грудень 2014 року – в корпорації Roshen.

Нагадаємо, у березні 2016 року НКРЕКП затвердила нову методику визначення прогнозованої вартості оптово-роздрібної ціни на енергетичне вугілля для українських теплоелектростанцій, яка отримала назву “Роттердам +”. Вона визначається за такою формулою: API2 + фрахт. АPI2 – зведений індекс цін на вугілля в регіоні ARA (Амстердам, Роттердам, Антверпен) за попередні 12 місяців, а також витрати на його доставку в порт.

Експерти наголошують, що тариф API2 вже включає в себе витрати на транспортування. Водночас не важливо, звідки на ТЕС завозиться вугілля – хоч імпортне, хоч із окупованих територій. Тому додаткові “витрати на транспортування” просто кладуть собі в кишеню великі енергокомпанії, а споживачі необґрунтовано переплачують за електроенергію.

З приводу сьогоднішньої судової ухвали щодо затрмиання Дмитра Вовка його адвкат написала у Фейсбуці:

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *