Екснардепа Грановського суд відправляє на нари в СІЗО

​Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Андрій Біцюк обрав запобіжний захід одеському бізнесмену Алексу Боруховичу (раніше його звали Олександр Грановський) – тримання під вартою із альтернативною заставою у 124 мільйони гривень.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Як розповідав “Український репортер”, детективи Національного антикорупційного бюро 5 грудня затримали в Одесі бізнесмена Бориса Кауфмана та екснардепа Олександра Грановського (Боруховича) за підозрою у створенні злочинної організації та підкуп чиновників.

Сьогодні Центр протидії корупції. розповідає про те, як обирали в суді запобіжний захід Боруховичу.

“Прокурор САП попросив обрати підозрюваному запобіжку у вигляді варти без застави. А якщо суддя все ж би вирішив обирати заставу, то просив призначити її у розмірі 198 млн грн.

Захист навпаки просив обрати легший запобіжний захід, а розмір застави, про який зазначав прокурор, адвокати вважали непомірним, бо за їх словами він фактично співмірний із 1/5 місячного міського бюджету Одеси.

Боруховича хотів взяти на поруки головний равин Одеси Авраам Вольф, однак на засідання він не прийшов, виклавши своє прохання письмово. Борухович пояснив, що в Одесі залишаються люди з громади, які сидять без світла, тому равин не може їх покинути.

Якщо Кауфман внесе заставу, то він буде зобов’язаний дотримуватися низки обов’язків, зокрема не покидати межі міста Одеса, не спілкуватися з мером міста Труханова та зі свідками та іншими підозрюваними, здати закордонний паспорт та носити електронний браслет.

За даними слідства, злочинна організація, керівниками якої були Кауфман та Борухович, мала на все свої тарифи і щомісяця збирали мільйони гривень. Фактично вони створили “єдине вікно” для місцевих підприємців та забудовників і контролювали та впливали на рішення депутатів та чиновників міськради.

Прокурор також говорив про те, що злочинна організація Кауфмана-Боруховича мала декілька задач, зокрема контроль і погодження видатків бюджету, одержання хабарів чи квадратних метрів від забудовників за відведення земельних ділянок, погодження документації чи висотності будинків, а також отримання 10% “відкату” від підприємців, що хотіли надавати товари, роботи чи послуги міськраді.

НАБУ та САП стверджують, що учасники злочинної організації займались регулярним підкупом чиновників Одеської міськради.

Зокрема, з листопада 2021 по серпень 2022 заступник мера Одеси та керівник апарату міськради Олег Бриндак отримав майже 2,5 млн грн, перший заступник Труханова Михайло Кучук з березня по липень 2022 року передали 900 тисяч грн, а заступниці мера Одеси Світлані Бедрезі нібито передали 300 тисяч грн.

НАБУ також зафіксувало цікаву розмову Боруховича з невідомою особою: “У меня тут стоит 4 машини НАБУ і 3 машини ДБР, они все пишут, я ни с кем не встречаюсь, я не могу тебе какие-то вещи говорить, ну зачем”.

За твердженням САП, фігуранти використовували заходи конспірації, а Борухович навіть пропонував сховатися від правоохоронних органів: «Нужно спрятаться от мусоров, от людей. Я успею до Шабата. В той комнате, что обрудована для встреч, она со всех сторон захищена. Скажи, чтоб поставили телевизор и шумопоглатитель. Глушилку включить. Ми ж специально оборудовали».

Борухович на суді заявив, що нічим незаконним не займався, в Одесі ще залишаються люди, яким треба допомогати, а також просив дати можливість займатися обороною міста”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”