Ексголові “Нафтогазу” Коболєву повідомили про підозру за премії в 10 мільйонів доларів

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просить застосувати до ексголови правління “Нафтогазу” Андрія Коболєва запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 365 мільйонів гривень.

Про це повідомилає пресслужба САП у Фейсбуці.

Нагадаємо: У четвер, 19 січня, НАБУ і САП повідомили про підозру ексочільнику “Нафтогаз України” Андрію Коболєву – його підозрюють у заволодінні понад 229 млн грн у вигляді премії за перемогу в арбітражі проти “Газпрому”.

Коболєв так прокоментував повідомлення про підозру у справі.

“Розуміючи, що відбувається її [підозри] підготовка, коли знаходився за кордоном, відразу повернувся в Україну, щоб не давати привід для звинувачень, що я кудись втік чи ховаюсь. Цього точно робити не збираюсь, а збираюсь доводити свою правоту”.

Стало відомо, що ВАКС оголосив перерву в засіданні з розгляду запобіжного заходу ексголові правління «Нафтогазу» на 23 січня.

19 січня 2022 року у Вищому антикорупційному суді розпочався розгляд клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП, про застосування запобіжного заходу колишньому Голові правління НАК «Нафтогаз України».

Прокурор оголосила зміст клопотання про застосування запобіжного заходу підозрюваному, а також в судовому засіданні досліджено матеріали, якими його обґрунтовано. Після чого суд задовольнив клопотання сторони захисту та оголосив перерву в засіданні до 11:00 год. 23 січня 2023 року.

Читайте також: Коболєв заявив, що його зарплата у два мільйони відповідає постанові Кабміну

Прокуратура докладніше інформує про цю справу: у 2018 році голова правління, зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою Компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.
Пізніше посадовець підготував зміни та доповнення до Подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів США. При цьому голова правління свідомо приховав від членів Комітету з призначень та винагород і Наглядової ради Компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій.
Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн.
Зауважимо, що протягом 2018-2021 років службові особи НАК «Нафтогаз України» не сприяли розслідуванню, ховаючи від слідства документи та матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин вчинення злочину.
Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”