Ексчиновниця Мінюсту Бернацька внесла cім мільйонів гривень застави

Колишній заступник міністра юстиції, екссекретар ЦВК Наталія Бернацька внесла сім мільйонів гривень застави.

Про це у коментарі “Українській правді” сказав адвокат Бернацької Денис Шкаровський.

“Наталія Бернацька повністю виконала покладені на неї судом обов’язки: внесла заставу – 7 млн. грн. В більшій частині за рахунок позики від іншої особи. Також здала на зберігання закордонні паспорти”.

За словами захисника, Бернацька і раніше виконувала свої обов’язки, а саме: повернулась до України із закордону для отримання повідомлення про підозру та участі в процесі з обрання запобіжного заходу, прибувала до НАБУ на допити.

Шкаровський уточнив, що на судову ухвалу буде подано апеляцію.

Нагадаємо, що 4 лютого Вищий антикорупційний суд призначив Бернацькій заставу – 7 мільйонів гривень.

Прокуратура просила 45 мільйонів для Бернацької. За даними слідства, Бернацька узгоджувала свої дії з екснардепом із “Народного фронту” Георгієм Логвинським, впливала на те, аби його компанії “Золотий Мандарин Ойл” першочергово виплатили гроші за рішенням ЄСПЛ, сприяла знищенню доказів.

За даними слідства, у вересні 2013 року представник товариства “Золотий Мандарин Ойл”, підконтрольний Логвинському, та за його безпосередньою вказівкою, підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн. гривень в якості невиплаченої заборгованості із боку ПАТ “Київенерго” перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Проте слідством було встановлено, що попри рішення суду на свою користь, “Золотий Мандарин Ойл” не звертався до виконавчої служби за його реалізацією, але про цей факт Європейський суд не повідомив. Компанія відступила право вимоги до ПАТ “Київенерго” на користь іншої приватної компанії, також афільованої з Логвинським.

У подальшому, за версією слідства, для супроводу справи в Європейський суд колишній народний обранець домовився з керівництвом Міністерства юстиції, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов’язався сплатити на користь підконтрольного нардепу “Золотого Мандарину Ойл” 54,179 млн. гривень із державного бюджету України за зобов’язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами.

У лютому 2016 року Міністерство юстиції України переказало вказану суму коштів. За версією правоохоронців органів, державному бюджету було завдано збитків більш ніж 54 млн. грн.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *