До обговорення дебатів приєдналася Супрун: порадила, як перевірити аналізи

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про методи перевірки аналізів на фоні обговорення дебатів між кандидатами у президенти Володимиром Зеленським і Петром Порошенком, а саме майбутньої перевірки їхніх аналізів.

«Коли увага всього суспільства прикута до аналізів — треба дуже добре розуміти про що свідчитимуть їхні результати. І про що ні», — написала Супрун у Фейсбуку.

Вона зазначила, що для виявлення алкоголю та наркотиків критично важливим є спосіб перевірки аналізів.

«Існує не так багато методів, які можуть дати правдиву оцінку результатів. І не так багато лабораторій, у яких є можливість ці методи використовувати», — заявила очільниця МОЗ.

Супрун розповіла, що виявити в організмі наркотичні речовини доволі складно, і для цього потрібне специфічне обладнання.

«А саме: хромато-масс-спектометрія. Все інше, наприклад тест-полоски, що обіцяють результат за 15 хвилин, не є достовірним показником. В Україні є не так багато лабораторій, що можуть зробити таке дослідження. Ще менше — гарантувати, що воно буде проведене якісно. Найбільш сучасне обладнання для цього є лише в антидопінговому центрі олімпійського комітету. Саме вони регулярно працюють зі спортсменами задля визначення, чи вживають вони заборонені речовини. На цьому обладнанні аналізують такі біологічні матеріали: сечу, волосся, нігті та навіть кров, де наркотики дуже швидко метаболізуються. Якщо людина регулярно (1-2 рази на тиждень вживає наркотики), такий метод це підтвердить», — пояснила вона.

Виявити в організмі алкоголь простіше, проте він швидше виводиться з організму.

«У спортивних змаганнях є практика збору зразків аналізів під наглядом експертів. Такі заходи здійснюються для уникнення фальсифікації чи заміни аналізів», — зазначила Супрун.

Очільниця МОЗ опублікувала інформацію про тривалість зберігання наркотиків та алкоголю в біологічних матеріалах людини:

У сечі:

Алкоголь 10-12 годин
Амфетамін, метамфетамін: протягом 2-5 днів
Канабіс: від 1 до 30 днів
Барбітурати: до 7 днів
Кокаїн: від 1 до 3 днів
Опіати як кодеїн, морфін та героїн від 2 до 5 днів
В крові:

Алкоголь 24 години
Амфетаміни: 10-14 годин
Метамфетамін: 24 години
Барбітурати: 1-2 дні
Канабіс: 6-24 години
Кокаїн: 12-24 години
Кодеїн: 6-12 годин
ЛСД: 0-3 години
У волоссі сліди наркотичних речовин з’являються після одного тижня від часу вживання. Але зберігаються там дуже довго — до 90 днів та навіть більше. Волосся зростає зі швидкістю приблизно 1 см на місяць, тому в залежності від його довжини можна визначити вживання наркотиків протягом останніх місяців.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *