Депутатське “затемнення” в Гостомелі. Ціна питання — понад мільйон

Кажуть, що майже на весь  депутатський корпус Гостомельської селищної ради якось раптово вплинуло сонячне затемнення. 21 серпня в Гостомелі провели чергове засідання сесії. В порядку денному, який було оприлюднено на офіційному сайті ради, під №3 було зазначено вельми важливе для громади питання:

“Про розгляд звернення ТОВ «Гостомельські липки»  щодо укладення договору про залучення коштів  замовників будівництва об’єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури селища Гостомель (будівництво багатоквартирного  житлового будинку по вул. Остромирській, буд. 35-б в селищі Гостомель)”.

Розглянули. Рішення? Позитивне. На сайті ради читаємо:

“Про зменшення розміру пайової участі у розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури селища Гостомель (будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Остромирській, буд. 35-б в селищі Гостомель) ТОВ «Гостомельські липки».

Знаєте, на яку суму депутати зменшили забудовнику, тобто фірмі «Гостомельські липки» розмір пайової участі? На 731 тисячу гривень.

Мабуть, Гостомель купається в розкоші, тут — маленька Швейцарія, за найвищими стандартами працюють дитсадки, медичні заклади, школи, радують око рівнесенькі дороги, дивовижні тротуари та вулиці, джерельні води б’ють повними ключами, словом — райське містечко, усезагальне благоденствіє та щастя. Пофантазуйте, як той казав. Подивіться лишень на убогу початкову школу, що на масиві Баланівка, — і слова про гостомельску Швейцарію відразу змете безжальний вихор.

Невже 731 тисяча гривень були б зайвими у Гостомелі? Та ні, звичайно! Але ж у депутатів — своя думка.

У складі селищної ради 27 депутатів, в тому числі керманич Гостомеля Юрій Прилипко. Проти зменшення забудовнику – «Гостомельським липкам» – розміру пайової участі голосував лише один депутат Юрій Марчук. Утрималися шестеро. Чотирьох депутатів не було на сесії.

Питання дуже оперативно розглянули, повноцінного обговорення не спостерігалося. Та якого там “повноцінного”, можуть справедливо зауважити громадські активісти. Це була якась пародія на обговорення.

А йдеться ж не про тисячу гривень.

Лише депутат Юрій Марчук намагався достукатися своїми залізними аргументами до сердець колег, пояснюючи, що у цього забудовника і так велика заборгованість перед селищем (приблизно 1 мільйон 300 тисяч гривен), що зменшувати розмір пайової участі не варто, бо є суттєві факти абсолютно не на користь такої “гуманності”.

“Цінники назвіть!” – вихопилося у когось із зали. Здається, це усе той же Марчук не дає спокою.

Депутат Юрій Марчук у гущавині гостомельських подій

Тим часом Марчуку ну дуже активно заперечував голова бюджетної комісії, депутат, бізнесмен Олег Мамчур (до речі, син Олега Дмитровича – також депутат і працює у цій же комісії) . І защораз чулося різке — і традиційне для стилю поведінки селищного голови – “осмикування” зали з вуст мера Прилипка: “Тихше! Тихше, будь ласка!”

Можна сказати, галопом неслися “депутатські коні” до фінішу голосування за це питання. Депутати поопускали голови. Виривається коротка репліка Марчука: “Не кажіть потім, що на дитсадки не вистачає коштів!”

Після такого “результативного” одобрямс депутатам варто було б прийти на свої виборчі дільниці і, зібравши людей, пояснити, чому до бюджету Гостомеля не надійде 731 тисяча гривень.

Але ж не зроблять цього. Не звикли. Не у традиціях самоврядування пояснювати таку дивовижну лояльність до забудовника. Сховаються за колективну відповідальність?

На сесії, захищаючи позицію забудовника, говорилося: мовляв, є пакет документів, що “Гостомельські липки” на цю суму зробили для селища суттєве (йдеться про свердловину, дещо інше). Тому варто цю роботу зарахувати…

Овва! А як же угода про пайову участь? А графік погашення заборгованості? А закон, який “один для усіх”? Просимо покласти до бюджету селища “живі гроші”! Не хочуть.

Ось відеофрагмент розгляду питання “на мільйон”.

https://www.youtube.com/watch?v=QO8aTNXxJ5U

Що відомо про «Гостомельські липки”? Фірму пов’язують із забудовником Гостомеля, бізнесменом Андрієм Друзенком.

Раніше він працював першим заступником Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка. Сьогодні Друзенко є членом виконкому Гостомельської селищної ради. Це так, до відома депутатів, які, можливо, про це не знають.

Коли Друзенко тільки-но став трудитися пліч-о-пліч з Прилипком, то заявив, що у “владі також потрібно бути волонтером”.

Сьогодні так не заявляє. Хоче, щоб йому ця влада зменшила пайову участь на 731 тисячу гривень.

А родом Друзенко з Рівненщини. Ось що відомо з відкритих джерел про його підприємницьку діяльність.

Зауважимо: працюючи першим заступником мера Прилипка, Друзенко наголошував, що буде домагатися, аби усі забудовники сплачували належні пайові кошти для розвитку громади.

Чому сьогодні змінив свою думку?

А тепер послухаймо, що заявив селищний голова Прилипко під час недавньої розмови з учасниками АТО про забудовників.

https://www.youtube.com/watch?v=KiafnJz5GUk

Прилипко голосно стверджує: “Закон для всіх однаковий…. Всі повинні пайову участь платити. Закон нікого не відхиляє…”

Очевидно, йдеться також і про “Гостомельські липки”. Реалії зовсім інші. Результат голосування депутатської команди на чолі з Прилипком відомий. Понад мільйон гривень не потраплять до бюджету селища. Закон як дишло? Коли громада нарешті дасть оцінку таким заявам і діям Прилипка?

Тож нагадаймо поборнику законодавчого рівноправ’я Прилипку, як починалася історія відносин з фірмою “Гостомельські липки”(див.фото).

Отже, підписали договір, ніби все як годиться.

Додано і графік сплати пайового внеску.

А у червні 2017 року селищна рада б’є на сполох — фірма має заборгованість з пайового внеску: 950 тисяч 541 гривню. Плюс — пеня, плюс — штрафні санкції.

“Вимагаємо термінового погашення заборгованості”. Цього вимагав у листі до забудовника селищний голова Прилипко.

На думку депутата Юрія Марчука, ця заборгованість сягає приблизно 1 мільйона 300 тисяч гривень.

І раптом 21 серпня 2017-го сесія селищної ради проявляє надзвичайну гуманність до забудовника — іншими словами, дозволяє йому не сплачувати до бюджету селища величезну суму.

Чи не час правоохоронним органам з’ясувати, що відбувається на керівному містку Гостомельської селищної ради? З тих пір, як до керма було обрано пана Прилипка, тут стали коїтися дивні речі…

“Чому ж раніше керівники селищної ради публічно не заявляли, що із забудовником буде саме така схема розрахунків пайової участі?

Чому депутатів поставили перед фактом”, – обурюється Юрій Марчук.

Отаке дивовижне затемнення. Що скаже прокурор Київської області Дмитро Чібісов?

Леонід ФРОСЕВИЧ

Фото Олексія ІВАНОВА

Депутати розповіли “Українському репортеру”, чому голосували саме так

Олена Кислиця: “ Я голосувала за це рішення, тому, що воно відповідає чинному законодавству, узгоджене з юридичною службою. Адже є документація про те, що ТОВ “Гостомельські липки” виконало роботи з буріння свердловини водовідведення і звело другу станцію підйому. У такому випадку підприємство-забудовник має цілком законне право претендувати на зменшення пайової участі.”

Олег Мамчур: “Чому ви зацікавилися саме цим товариством, адже іншим забудовникам ми також зменшували пайову участь. А “Гостомельські липки” цілком законно претендували на зменшення пайової участі, адже це підприємство реконструювало свердловину на території військового містечка. Є вся документація, яка це підтверджує”.

Зоя Мілевська. Від редакції:  почувши, про що йдеться, кинула слухавку, а коли їй тут же повторно зателефонували, не брала її більше.

Тарас Мовчун: “Це питання було вивчено спеціалістами різного профілю і зокрема юристами. Нам, депутатам селищної ради, стало відомо, що “Гостомельські липки” профінансували підключення водогону. Цим водогоном товариство користуватиметься лише на 10 відсотків, а на 90 відсотків ним користуватимуться мешканці селища. Юрист сказав, що це фінансування водогону зараховується ТОВ “Гостомельські липки” як сплата пайової участі”.

Ольга Смолянчук: ”Ми не лише ТОВ “Гостомельські липки” зменшували пайову участь, а й іншим забудовникам. А це товариство цілком має на це право, адже воно реконструювало свердловину на території військового містечка. На ці роботи є вся відповідна документація”.

Ольга Матусяк: “Жодних коментарів з цього питання давати не буду, бо вже так було не раз, що я щось скажу, а мої слова перекрутять і напишуть те, що й зовсім не говорила, а я потім хвилююся. У мене зараз у житті і так відбуваються неприємні речі, тож не хочу зайвого стресу”.

Олександр Товстоног: “Я не даю коментарів, тим паче по телефону”.

Володимир Філіпчук: “Я зайнятий, не можу говорити, у мене зібрання. Зателефонуйте завтра у першій половині дня”.

Наталія Черінська: “Це рішення було прийнято згідно з чинним законодавством і згідно з попереднім рішенням Гостомельської селищної ради, яким передбачено, що забудовники, які виконують для жителів селища певні роботи, входять у пайову участь. А ТОВ “Гостомельські липки” реконструювало свердловину на території військового містечка”.

Утрималися

Сергій Жабченко: “ Хоч на офіційному веб-сайті Гостомельської селищної ради значиться, що я голосував за це рішення, але це помилка. Насправді я утримався, бо не зрозумів, з яких таких причин ми повинні зменшувати розмір пайової участі для ТОВ “Гостомельські липки”, чому для одних забудовників одні умови, а для других – інші”.

Валерій Діденко: “Я утримався голосувати за це питання, оскільки побачив, що воно спірне, що немає злагоди між депутатами і між громадою Гостомеля. І зрозумів, якщо ми так кожному забудовнику будемо зменшувати розмір пайової участі, то ще довго наш дитсадок не добудуємо”.

Вадим Дубас: “Я утримався голосувати за це рішення, бо зрозумів, що в такому разі зменшаться надходження до бюджету Гостомеля. Так, ТОВ “Гостомельські липки” нам свердловину зробили, але яка кошторисна вартість цієї свердловини – ніхто не знає. Крім того, це товариство на даний час і так заборгувало селищу за пайову участь, а ми їм ще послаблення робимо”.

Олег Паламарчук: “Взагалі я б проголосував проти цього рішення, але утримався, бо зрозумів, що одначе його протягнуть – буду я проти чи ні. А не згодний я з цим рішенням тому, що фірма-забудовник має виконувати будь-які роботи на основі тендеру. А так, що ж це виходить, “Гостомельські липки” самі собі прийшли в селище без жодного конкурсу, щось там зробили, а хто бачив те зроблене, хто уповноважував їх на те? Група наближених до селищного голови депутатів?”

Анатолій Туровський: “За зменшення розміру пайової участі ТОВ “Гостомельські липки” голосувала провладна більшість, до якої я не належу і підтримувати її не збираюся. Я розумію, що коли ми будемо так розкидатися пільгами щодо сплати пайової участі, то за які кошти ми дитсадки будуватимемо? Хоча, на жаль, я зі своїми думками перебуваю в меншості і розумію: як би я не був проти невигідного для громади Гостомеля рішення, а буде все так, як хоче провладна більшість у Гостомельській селищній раді і як хоче той забудовник, що шукає різні причини, щоб менше платити в бюджет селища”.

Сергій Скрябін: “Я так розумію, що забудовники – не найбідніша категорія населення. То чому ж ми маємо робити їм знижки щодо розміру пайової участі? А за що тоді будемо дитсадок будувати, школу утеплювати, адже ці питання вже давно назріли.”

Опитування депутатів Гостомельської селищної ради провела Алла ТОПЧІЙ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *