Червоного реваншу не буде. СБУ провела обшуки у керівників Компартії

Співробітники Служби безпеки України провели слідчі дії у керівників Комуністичної партії України. Обшуки проводились у рамках кримінального провадження за фактом вчинення дій з метою захоплення державної влади та державної зради (статті 109 і 111 Кримінального кодексу України).

СБУ повідомила, що провела низку обшуків у Києві та області, зокрема, у помешканнях лідерів КПУ. На своєму сайті КПУ уточнює, що обшуки відбулися в офісі Компартії в Києві, у лідера партії Петра Симоненка і лідера Комсомолу Михайла Кононовича.

“Правоохоронці встановили механізм організації за дорученням російських кураторів проплачених акцій протесту для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні, спрямованих на насильницьку зміну й повалення конституційного ладу або захоплення державної влади. Слідством також отримано інформацію про причетність до антидержавної діяльності представників Комуністичної партії України”, – повідомляє СБУ.

Правоохоронці виявили агітаційні матеріали з забороненою символікою комуністичного тоталітарного режиму, що “планувалися на замовлення російських кураторів для публічного поширення 9-го травня, щоб дестабілізувати суспільно-політичну обстановку в державі та спровокувати силові сутички між активістами громадсько-політичних об’єднань”.

"Червоного реваншу" не буде. СБУ провела обшуки у керівників Компартії

Водночас КПУ називає обшуки “провокацією” з метою зірвати урочисті заходи 9 травня, не допустити масового виходу українців на пам’ятні марші та участі в покладанні квітів до “пам’ятників істинним героям нашого народу – радянським воїнам-визволителям”.

Тим часом в СБУ повідомляють, що затримали двох мешканців Київської та Сумської областей, які організувати підбір бажаючих за гроші взяти участь у так званому “Марші Безсмертного полку” у різних містах країни. Також спецслужба напередодні 9 травня заблокувала у соцмережах вісім антиукраїнських спільнот.

Про небезпеки 9 травня попереджає і радник глави МВС Зорян Шкіряк. Він просить представників патріотичних організацій не піддаватися на провокації. І нагадує про відповідільність за носіння “георгіївських стрічок” і комуністичної символіки.

“Як завжди, все це вони ганебно, завуальовано подають з надуманими і брехливими воланнями про «людську пам’ять», і супроводжують спланованими на Луб’янці акціями, на кшталт так званого «безсмертного полку» і т.д. Традиційно вони використовують підготовлених провокаторів-бойовиків, ряджених «ветеранів», проплачену масовку, просто міських божевільних та ін. До речі, хочу нагадати, що наймолодшому ветерану Другої світової сьогодні має бути не менше 93-95 років! Гадаю, що коментарі зайві”, – пише Шкіряк у Фейсбуку.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *