Біля Землі пролетів величезний астероїд
Сьогодні, 18 квітня, астероїд 2019 GC6 пролетів на відстані приблизно у 220 тис. км від Землі, пише Mashable India. До порівняння, у своїй найближчій точці Місяць перебуває на відстані приблизно у 357 тис. км від нашої планети.
За розрахунками астрономів, діаметр космічного каменю становив від 13 до 28 метрів, і потрапляння такого об’єкта в Землю могло б завдати досить серйозної шкоди, – повідомляє nv.ua.
Повідомляється, що астероїд пролетів в найближчій біля Землі точці на швидкості в 5,5 км/сек, а вперше його помітили в обсерваторії в Арізоні. NASA включило астероїд в список космічних об’єктів, які гіпотетично можуть потрапити в Землю протягом наступних 100 років. Наступного разу GC6 наблизиться до Землі в 2034-му, 2041-му і 2048-му.
Нагадаємо, близько місяця тому на відстані в 303 тис. км від Землі пролетів астероїд 2019 EA2, діаметр якого міг бути від 18 до 39 метрів, а швидкість – близько 5 км/сек.
Днями NASA також підписала контракт з приватною ракетобудівною компанією SpaceX для першого запуску “винищувача астероїдів” DART. Космічний апарат повинні будуть запустити влітку 2021-го, а в жовтні 2022-го DART зіткнеться з астероїдом Дідім B, діаметр якого становить близько 170 метрів.
Дідім В перебуватиме на відстані в кілька мільйонів кілометрів від Землі і його траєкторія не є небезпечною для нашої планети. За допомогою DART NASA планує протестувати технологію перенаправлення астероїдів, які можуть становити загрозу для Землі.
Якщо ж удар DART об астероїд не зможе змінити його траєкторію – дослідникам доведеться шукати інший спосіб захисту нашої планети від небезпечних космічних об’єктів.