Барикади в суді. Прибічники ОУНівця Коханівського захопили Святошинський райсуд (+відео)

Прибічники лідера “Добровольчого руху ОУН” Миколи Коханівського 23 жовтня захопили залу Святошинського райсуду столиці, який перетворили на барикади. Активісти вчора ввечері заблокували приміщення суду через рішення судді залишити Коханівського за ґратами до наступного засідання, яке призначили на 9:00 24 жовтня.

Прибічники та захист Коханівського наполягали, що термін його тримання під вартою вийшов, тому його треба негайно звільнити. Націоналісти заблокували вхід до зали суду зсередини, щоб недопустити його вивезення до СІЗО. Внаслідок сутички з поліцією приміщення суду було розгромлене. Сам Коханівський залишається в суді.

Нагадаємо, командира “Добровольчого батальйону ОУН” Миколу Коханівського затримали у суботу, 21 жовтня, в Києві за бійку з командиром батальйону “Одін” Русланом Качмалою, позивний “Рем”. У ході конфлікту Коханівський застосував травматичну зброю. З відеозапису початку бійки стає зрозумілим, що Качмала звинуватив лідера ОУН в тому, що він ніколи не був у Донецькому аеропорту. Учасники бойових дій підтверджують, що Коханівський був у ДАПу.

Вчора суд мав обрати йому запобіжний захід, взяти Коханівського на поруки зголосилися народні депутати Ігор Луценко та Ігор Мосійчук. Захищають лідера ОУН 4 адвокати.

Поки тривало судове засідання, численні активісти  “прикрашали” залу судових засідань прапорами, листівками й агітацією. На моменті, коли суддя оголосила перерву до 9:00 вівторка, щоб з’ясувати, хто і як вручав підозру Коханівському, ситуація в залі вийшла з-під контролю силовиків.

Спецпризначенці не наважилися відбивати Коханівського у десятків його прибічників.

Фото “Українського репортера”

На початку другого ночі силовики пішли на штурм і застосували сльозогінний газ. Люди в залі відбили напад, звели барикади, виламали вікна, решітки і почали трощити суд.

Зрештою поліція залишила спроби прорватися до зали. Святошинський райсуд блокують майже сотня бійців Нацгвардії.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *