Авіакатастрофа в Ірані: в Україні розслідують справу за статтею про порушення правил безпеки руху

Після авіакатастрофи в Ірані пасажирського «Боїнга» українські слідчі не розслідують справу ані про теракт, ані про навмисне вбивство. 

8 січня в Україні розпочали розслідування за статтею 276 Кримінального Кодексу “Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту…”.

Цитуємо Офіс генпрокурора:

Розслідування за цією статтею Кримінального Кодексу незалежні спостерігачі вважають вельми дивним і несправедливим. А чому не розслідують за статтями “терористичний акт” або “умисне вбивство”?

Усім відомо, що секретар РНБО Олексій Данілов серед низки версій падіння літака на першому місці зазначив: ураження літака зенітною ракетою ЗРК, зокрема ЗРК “Тор”…

Данілов написав й про інші дві версії: зіткнення лайнера з БПЛА або іншим літаючим об’єктом; руйнування і вибух двигуна з технічних причин; вибух всередині літака внаслідок терористичного акту.

Президент Володимир Зеленський також зазначив: «Версія про влучання ракети в літак не виключається, але станом на сьогодні не є підтвердженою».

Зрештою, навіть світові лідери заявили: є  припущення, на підставі даних спецслужб і розвідок, про збиття “Боїнга” ракетами.

Тим не менш навіть після того, як з моменту авіакатастрофи минуло кілька днів усе ще не змінено статтю рослідування. Слідчі вивчають  і досліджують лише порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту.

Національна поліція повідомила, що під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора розпочали в Україні слідчі дії у рамках кримінального провадження за фактом авіакатастрофи літака «МАУ» у Тегерані.

Слідчі поліції допитали родичів загиблих. Також заплановано дослідждення документів щодо технічних характеристик борта, процедури закупівлі та сервісного обслуговування, стану екіпажу, кількості годин льоту, проведення інструктажів, а також проведення інших слідчих дії. Для оперативного преведення слідчих дій створено групу, куди входить понад 20 слідчих.

Офіс Генерального прокурора здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні.

Як це розуміти? Пане генпрокурор Руслане Рябошапка, ви й досі вважаєте, що найкращі українські пілоти пасажирського “Боїнга” в Ірані допустили порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту?

На фото: генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Фото “Українського репортера”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *