Антикорупціонери оскаржили призначення Павла Жебрівського аудитором НАБУ

Українське представництво Transparency International, Центр протидії корупції та Автомайдан просять Верховний суд скасувати як протиправний Указ Президента України про призначення Павла Жебрівського членом комісії з оцінки роботи Національного антикорупційного бюро.

У позові, який сьогодні передано до Касаційного адміністративного суду ВС, стверджується, що призначення Жебрівського суперечить закону «Про Національне антикорупційне бюро».

Зокрема, він не має значного досвіду роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах – ані за кордоном (членство в парламентській делегації України в ОБСЄ таким вважатися не може), ані в нашій країні. «А нетривала робота в прокуратурі не може бути оцінена, як «значний досвід», – зазначають антикорупціонери.

ЦПК, ТІ Україна та Автомайдан переконані, що присутність такої особи у складі комісії з аудиту НАБУ несе загрозу незалежній та ефективній роботі бюро. Адже комісія наділена значними повноваженнями, її члени мають право отримувати конфіденційну інформацію про перебіг слідства та проводити інтерв’ю з працівниками НАБУ.

«Незаконне призначення Жебрівського ставить під сумнів весь результат аудиту. Повноваження такого аудитора можна легко оскаржити в суді, а разом із цим – і весь висновок аудиту. Аудит НАБУ не може стати інструментом розправи з уже ненависним для багатьох політиків антикорупційним органом», – обурений голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

 

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *