Афери з футбольними полями у Києві (+фото)
У Києві поліцейські викрили схему фінансових махінацій у будівництві футбольних полів.
Зокрема слідчі встановили: штучне покриття для 66 столичних футбольних полів купували за завищеними цінами і лише у одного підприємства. Відтак державному бюджету та бюджету міста завдано збитків на понад 9,4 мільйона гривень, повідомляє Національна поліція.
Від редакції “Українського репортера” запитаємо: невже київські чиновники, які відповідають за ці справи, не бачили й не здогадувалися, що тут відбувається? А відбувається все дуже просто – крадуть гроші. По крупному. Щороку. Безкарно. Знайшли таку собу золоту жилу. І розкопують… Вже 66 стадіончиків “облагородили”, майже озолотившись на них. А скільки загалом спортивних об’єктів і споруд було використано з метою збагачення групи корупціонерів?! Це ж поліція зачепила лише невеликий пласт, де плавно і спокійно перетікають гроші з державного бюджету до особистих гаманців. Але ж бачимо: поки що у підозрюваних не ходять ні окремі депутати, ні міські чиновники. Слідство і суд традиційно можуть тривати роками. Певно, не дочекаємося на лаві підсудних воротил цього “бізнесу”.
Привернемо увагу й до таких неспортивних фінтів з футбольними полями. В деяких районах Києва комбінатори час од часу приступають до так званого оновлення пришкільних стадіонів, громадських спортмайданчиків. Наприклад, у Деснянському районі, на лівобережному масиві такі спритники кілька років тому з’явилися на пришкільному стадіоні (вулиця Митрополита Андрія Шептицького). Це був хороший діючий стадіон, хоч і давнішніх років. З футбольним полем, волейбольним, баскетбольним майданчиками. Взимку тут облаштовували льодовий каток.
Що зробили комбінатори? Зрізали потужну металеву огорожу довкола стадіону й кудись вивезли (а метал був “добрячим” і його було чимало). Натомість довкола встановили тоненьку сіточку. Після цього зрізали всі металеві конструкції на стадіоні, також кудись вивезли. А тоді приступили до земельки – бульдозером зняли верхній шар грунту й також кудись “відправили” (на фото).
Фінал цієї дикунської навали був вельми традиційним і не передбачав інтриги – на ворота стадіону повісили замок (див. фото). Чиїсь приватні гаманці відразу “розбухли”.
Не здивуємося, якщо з міського бюджету комбінатори “узяли” ще й солідні кошти для благоустрою цієї арени. От і все. Але чи можливо було б провести цю аферу без високого покровительства?
Декілька років ця спортивна територія бовваніє жахливою пусткою, на футбольному полі вже проростають дерева. А школярі лише через огорожу із сумом дивляться на своє колишнє футбольне поле. До речі, кияни наводять й інші приклади подібних комбінацій з пришкільними стадіонами, зокрема в тому ж Деснянському районі.
Що скаже на цей позаспортивний трюк мер Києва Віталій Кличко? Адже він так полюбляє хизуватися розвитком спорту в столиці. Як реагують на цей шахер-махер керівники району, місцевого управління освіти? Вони не бачили? Чи зверталися до поліції? Чи били на сполох? А невже байдуже депутатам Київради? Ось на цьому “полі” провести б виїздне засідання Київради та ще й транслювати цю подію в прямому телеефірі!
Словом, ось такі в Києві “золоті поля”. І не варто дивуватися, чому в столиці так багато мільйонерів.