28 років тому українці проголосували за Незалежність

Україна відзначає 28-у річницю проведення референдуму за Незалежність.

1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою, за який тоді проголосували 346 народних депутатів.

90,92% виборців дали ствердну відповідь на запитання: “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?” Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19% громадян, у Севастополі – 57,07 %, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях жити у власній державі хотіли б понад 80% громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях “за” проголосували понад 95% громадян.

Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року пройшов в один день із першими виборами Президента України, ним став Леонід Кравчук.

Для проведення референдуму по всій Україні було створено 34 тис. ділянок, а в списки громадян, які мали право голосувати, було внесено 37,8 млн. чоловік. У голосуванні за підсумком взяли участь 31,8 млн. чоловік, що склало 84,1% населення країни.

Протягом грудня Україну визнали як незалежну державу понад 40 держав світу. Вже на наступний день, 2 грудня 1991, незалежність України визнали Польща та Канада, 4 грудня, коли ЦВК підбила підсумки референдуму, – Литва і Латвія.

Одночасно з постановою про проведення референдуму Верховна Рада прийняла звернення до співвітчизників: “Будемо єдині в прагненнях наших, в розбудові незалежної державності України! Наша земля пережила багато несправедливостей і страждань, неволі, біди засівали її – тому 1 грудня сама історія дає нам шанс, можливо , останній, стати справжніми громадянами, творцями своєї держави, будівельниками “власного будинку”, де панують “своя правда, и сила, і воля”, – говорилося в зверненні.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *