Справа про мільйони доларів у Верховному Суді України. Деякі подробиці від правоохоронців

Сьогодні, 16 травня під час брифінгу керівників НАБУ і САП журналістам розповіли про деякі подробиці щодо одержання хабаря у Верховному Суді України.

Напередодні стало відомо про сенсаційне затримання голови Верховного Суду Всеволода Князєва.

Сьогодні журналістам розповіли, що викрити корупціонерів допомагав детектив “під прикриттям”. За словами прокурора САП Олександра Клименка, це була складна схема документування фігурантів. Зловмисники створили юридичний офіс (адвокатське об’єднання), який слугував посередником між суддівськими інституціями, в тому числі Верховним Судом, і тими, хто хотів за хабарі домогтися позитивних для себе рішень у справах. Схема працювала “відлагоджено”. Цей корупційний офіс потурбувався навіть про методи конспірації –  моделювали різні непередбачувані ситуації в разі провалу, як діятимуть, які заходи вживатимуть, використовували кодові назви.

За словами директора НАБУ Семена Кривоноса, учасники організованого злочинного угруповання намагалися впливати на обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Затримано двох осіб, серед яких голова Верховного Суду Князєв.

Всеволод Князєв
Всеволод Князєв

Хабар, як стверджують правоохоронці, передавали двома траншами: 3 травня 2023 року і 15 травня. Затримали фігурантів “на гарячому”, під час другої передачі коштів. Слідчі дії тривають. Директор НАБУ стверджує, що під час обшуків правоохоронці здобули докази корупції. Підозру Князєву станом на 12:00 ще не вручено, Кримінальний процесуальний кодекс передбачає, що така процедура має бути виконана протягом 24-х годин. Повідомлення про підозру готується і буде вручено, проінформував прокурор САП.

На журналістське запитання щодо деяких інших суддів ВСУ прокурор САП Клименко відповів, що нині триває перевірка на причетність до хабарництва.

Деталі справи:

НАБУ та САП встановили наявність контактів бізнесмена-власника групи “Фінанси і кредит” з одним із адвокатів адвокатського обʼєднання, яке використовувалося як “бекофіс” для маскування злочинної діяльності у Верховному Суді. Адвокат виступив посередником в передачі незаконної винагороди керівництву Верховного Суду для ухвалення судового рішення в інтересах бізнесмена.

За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату (далі — ГЗК) у чотирьох компаній (далі – колишні аукціонери).

18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів.

Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом “бекофісу” у Верховному Суді. Протягом березня-квітня 2023 року бізнесмен передав адвокату 2,7 млн дол. США (1,8 млн доларів США – суддям Верховного Суду, решта – як “оплата” посередницьких послуг).

19 квітня 2023 року Верховний Суд ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 2,7 млн доларів США. Під час отримання другого траншу у 450 тисяч доларів США 15 травня 2023 року Голову ВС і адвоката було викрито “на гарячому”.

ТИМ ЧАСОМ. Пресслужба олігарха Костянтина Жеваго запевняє, що “він не має жодного відношення до ситуації з начебто одержанням хабара головою чи суддями Верховного Суду”. Він наполегливо просить ЗМІ “не поширювати непідтверджені відомості, не ставати знаряддям маніпуляцій і не вплутувати його у справи, до яких він не має жодного відношення”.Такод у пресслужбі Жеваго заперечують зв’язок цієї справи з рішенням Великої палати Верховного Суду від 19 квітня 2023 року про визнання законності придбання в 2002 році пакету акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату компанією Ferrexpo, одним із акціонером якої є Костянтин Жеваго.

Додамо також: сьогодні, о 14:00 відбудеться позачергове засідання Пленуму Верховного Суду. Певно, почуємо й точку зору Феміди щодо “справи Князєва”.

До речі. Сьогодні в Україні навіть у період кривавої війни з московитськими загарбниками судова влада відсотків на 30 контролюється зрадниками Андрієм Портновим і Віктором Медведчуком. Таку думку висловив у розмові з головним редактором «Українського репортера» Леонідом Фросевичем президент Спілки «Бойове Братерство України», екскерівник Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський. І наголошує: перше, за що нам треба узятися – перезаснування українського суду. Розмірковуємо також про лідерство в Україні, про те, якою є правоохоронна система і чому країні необхідний військово-цивільний устрій навіть після перемоги над рашистською ордою.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”