Сьогодні – День пам’яті Папи Римського Івана Павла ІІ

20 років тому, 2 квітня 2005, помер папа Іван Павло ІІ. Він очолював Католицьку церкву з 1978 року. Він був одним з найяскравіших релігійних діячів і впливових лідерів ХХ століття, миротворець, богослов, святий Католицької церкви, канонізований у 2014 році.

Відомий також як філософ, теолог, драматург, поет, педагог. Все життя його девізом були слова, вимовлені під час першої папської меси 22 жовтня 1978 року: “Не бійтесь! Відкрийте двері для Христа”

Папа мав особливий вплив на долю світу, включаючи внесок у падіння комунізму, а ставлення Святішого Отця до страждань і хвороб стало джерелом надії для мільйонів людей.

Іван Павло ІІ був першим римським єпископом не з Італії за останні 450 років, одним із наймолодших понтифіків за всю історію церкви і першим Папою слов’янського походження. Його понтифікат був унікальним завдяки духовному виміру папського навчання, кількості паломницьких подорожей і канонізацій. Названий “Папою паломником”, Іван Павло ІІ здійснив 104 закордонні поїздки по всіх континентах.

У 2001 р., попри поважний вік і фізичний стан, Іван Павло ІІ з п’ятиденним візитом відвідав Київ і Львів та наповнив серця українців вірою і свободою, сказавши – “Не бійтесь”.

Він став першим Папою, який переступив поріг юдейської синагоги і мусульманської мечеті. У 2001 році він уперше, починаючи з часу розколу християнської церкви на православну і католицьку в 1054 році, відвідав православну Грецію.

Побував Іван Павло ІІ і в Україні (червень 2001).
Перше, що він зробив, зійшовши з трапу літака – став на коліно й поцілував українську землю, розстелену на білій тканині. Він цитував Шевченка і Сковороду, молився в церкві на Аскольдовій могилі, жартував і благословляв людей на стадіоні “Чайка”. Для багатьох вірних то була незабутня зустріч”.

Покійного папу Івана Павла ІІ у базиліці святого Петра прощало понад 3 мільйони людей. На похорон – 8 квітня 2005 року – прибули президенти, прем’єр-міністри, королі, князі та релігійні діячі з усього світу.

Like

Світлана

Редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

п'ять × чотири =