Хто і за що одержав “Оскар”. Нагородження в Лос-Анджелесі
Кінострічка “Форма води” стала “золотою”. І одержала головну премію Американської кіноакадемії у номінації “Кращий фільм року”. В Лос-Анджелесі вручили “Оскари”.
Як повідомляє Укрінформ,https://www.ukrinform.ua “Форма води”- це американський драматичний фільм- фентезі режисера Гільєрмо дель Торо. Він “переносить глядача у 1962 рік, в епоху холодної війни, коли США і СРСР розробляли таємні технології. Стрічка розповідає про один із уявних фантастичних проектів зі створення людини-амфібії.
Фільм “Форма води” отримав ще кілька нагород на нинішній церемонії. Серед них – статуетки в номінаціях “Кращий актор другого плану”, “Кращий саундтрек”, а також “Кращий режисер”.
Американська кіноакадемія назвала Гері Олдмена та Френсіс МакДорманд переможцями в оскарівських номінаціях цього року за кращу чоловічу й кращу жіночу ролі.
Гері Олдмен зіграв Вінстона Черчилля на початку його кар’єри прем’єр-міністра Великої Британії у фільмі “Темні часи”. Ця стрічка отримала також статуетку за кращий грим та зачіски.
Крім Олдмена, у номінації за кращу чоловічу роль змагалися Тімоті Шаламе («Назви мене своїм ім’ям»), Деніел Дей-Льюїс («Примарна нитка»), Деніел Калуя («Пастка») і Дензел Вашингтон («Роман Ізраел, Esq.»).
Найкращим режисером, за версією Американської кіноакадемії, визнали Гільєрмо дель Торо за роботу над стрічкою “Форма води”.
Гільєрмо дель Торо є мексиканським кінорежисером, сценаристом, продюсером і письменником. Це його перший “Оскар”, але він уже був номінантом престижної премії за свою роботу над фільмом “Лабіринт Фавна” (2006 рік).
Творцем найкращої музикальної композиції до фільмів став француз Александр Деспла, а в номінації кращої оригінальної пісні перемогла подружня пара Лопез мексиканського походження.
Французький композитор Александр Деспла отримав нагороду за композицію до фільму “Форма води”. Це не перша його статуетка. Він уже був переможцем “Оскара” за саундтрек до фільму “Готель “Гранд Будапешт”, крім того, двічі виборов премію BAFTA, має один “Золотий глобус” та дві “Греммі”.
Найкращою оригінальною піснею стала композиція Original Song до мільтфільму “Коко”. Музику та слова до пісні написали Крістін Андерсон-Лопез та Роберта Лопез.
Це вже друга перемога анімаційного фільму “Коко” на нинішньому “Оскарі”. Стрічка отримала статуетку в номінації за кращу повнометражну анімацію.
Золоту статуетку “Оскара” за найкращу операторську роботу отримав британський кінооператор Роджер Дікінс.
Дікінс був відзначений за свою вправність у роботі з камерою, яку він продемонстрував у картині «Той, що біжить по лезу 2049». Він також відомий роботою у картинах “Втеча із Шоушенка”, “Ігри розуму”, “007: Координати “Скайфолл” тощо.
Кращими авторами кіносценаріїв року, які отримали престижні статуетки “Оскар” Американської кіноакадемії, стали Джеймс Ейворі та Джордан Піл.
Так, 89-річний Джеймс Ейворі був відзначений нагородою за стрічку «Назви мене своїм ім’ям» про одностатеве кохання у категорії кращий адаптований сценарій. Таким чином, він офіційно став найстаршою людиною, яка отримала статуетку в історії “Оскара”.
Джордан Піл отримав “Оскара” у номінації кращий оригінальний сценарій за сатиричний трилер “Пастка”.
Так, кращою документальною короткометражкою стала картина “Небеса – це затор на 405-й”.
Найкращим художнім короткометражним фільмом названо картину “Тиха дитина”, яка розповідає про глухоніму дівчинку, яка адаптується до життя в суспільстві.
Найкращим короткометражним анімаційним фільмом стала стрічка “Дорогий баскетбол”.
Водночас найкращою повнометражною анімацією визнано мультфільм “Коко”.
Анімаційний фільм “Дорогий баскетбол” заснований на вірші, який озвучив відомий баскетболіст Кобі Браянт, про те, що він завершує свою спортивну кар’єру. Таким чином, він став першим баскетболістом, який є володарем золотої статуетки Американської кіноакадемії.
Мультфільм “Коко” розповідає про 12-річного Мігеля з родини шевців, яка забороняє йому займатися музикою. Хлопець вирушає в країну мертвих до свого кумира-співака, де також зустрічає своїх померлих родичів.
Американська кіноакадемія присудила золоті статуетки фільмам “Той, хто біжить по лезу 2049” та “Дюнкерк” у номінаціях за кращі візуальні ефекти та кращий монтаж відповідно.
Приз за кращий монтаж журі присудило воєнній драмі “Дюнкерк”. Це вже третя золота статуетка картини на нинішній церемонії. Перші дві вона отримала за кращий звук і кращий монтаж звуку. Нагадаємо, стрічка розповідає трагічну історію порятунку 300 тисяч вояків під час операції “Динамо” часів Другої світової війни.
Американська кіноактриса Еллісон Дженні отримала золоту статуетку за найкращу роль другого плану в кінокартині “Я, Тоня”.
Нагороду в номінації “Найкращий фільм іноземною мовою” отримала стрічка “Фантастична жінка” чилійського режисера Себастьяно Леліо.
Стрічка розповідає про офіціантку-транссексуала Марину, заради якої її коханий Орландо, старший за неї на 20 років, пішов від дружини. Одного вечора чоловік несподівано помирає. Дружина Орландо вважає Марину причиною загибелі чоловіка та робить усе, аби виселити Марину з квартири, в якій жив Орландо, та взагалі обмежити її право на скорботу.
За “Оскара” у номінації “Найкращий фільм іноземною мовою” змагалися також картини «Нелюбов» (Росія), «Тіло й душа» (Угорщина), «Квадрат» (Швеція) та «Образа» (Ліван).
Документальний фільм “Ікар” про масштабну фальсифікацію результатів допінг-тестів на зимовій Олімпіаді в Сочі став переможцем 90-ї церемонії “Оскар”.
Інф. УКРІНФОРМ