«Театр імені Івана Франка – школярам України». Стартував унікальний освітянський проєкт (+відео)

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка разом з Міністерством освіти та науки України створили цікавий і вельми важливий спільний проєкт. Його назва: «Театр імені Івана Франка – школярам України».

Відтепер вчителі та учні під час навчального процесу матимуть змогу безкоштовно побачити по відео вистави франківців, що входять до шкільної програми. А це значно розширить освітні можливості – не лише допоможе дітям краще засвоїти твори художньої літератури, але й гармонійно поєднає його вивчення з театральним мистецтвом. У рамках проєкту покажуть вже записані на відео вистави за участю відомих та популярних акторів – Богдана Ступки, Анатолія Хостікоєва, Наталії Сумської, Богдана Бенюка, Ірини Дорошенко, Анатолія Гнатюка, Галини Яблонської, Володимира Нечипоренка, Олександра Задніпровського, Тараса Жирка, Людмили Смородіної, Олексія Паламаренка та інших. Про це якраз і говорили під час прес-конференції в Театрі імені Івана Франка.

Як розповів виконувач обов’язки директора –художнього керівника театру Михайло Захаревич, у списку вистав-онлайн для шкіл є відома мільйонам шанувальників мистецтва класика: «Енеїда» Івана Котляревського, «За двома зайцями» Михайла Старицького, «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицього, «Назар Стодоля» (лицарська балада за мотивами п’єси Івана Карпенка-Карого), «Перехресні стежки» (п’єса Дмитра Чирилюка за мотивами повісті Івана Франка), «Така її доля» (за баладою Тараса Шевченка «У тієї Катерини…»), «Украдене щастя» Івана Франка, «Хазяїн», «Сто тисяч» Івана Карпенка-Карого та інші.

Представники Міністерства освіти і науки Тетяна Балашова і Олена Котусенко, які взяли участь у пресконференції, говорили про унікальність та особливості цього проєкту. Він дасть великий поштовх подальшому морально-етичному вихованню школярів, допоможе їм більше почерпнути знань з великої скарбнички безцінної культурної спадщини нашого волелюбного народу. Такі вистави для педагогів – як знахідка, тому вони дуже вдячні за цю корисну ініціативу.

Що важливо, у відеотеці, окрім української класики, з’являтися і вистави за п’єсами зарубіжних грандів письменницького світу, наприклад Шекспіра. Про ці плани також розповідав Михайло Захаревич. Присутні почули від нього і про те, чим живе сьогодні, у воєнну добу, уславлений театр. Нещодавно франківці відкрили свій 104-ий театральний сезон. Звичайно, митці порадують шанувальників новими виставами. Зокрема триває репетиція на постановкою «Тартюф» Мольєра. Глядачі побачать вистави «Марія Стюарт», «В неділю рано зілля копала», «Король Лір» та інші п’єси. І звичайно, франківці також гратимуть вистави, які з аншлагом йшли на сцені минулого сезону.

Планують і зарубіжні гастролі. Зокрема, наприкінці вересня франківці зіграють «Калігулу» у місті Сараєво (Боснія і Герцеґовина). Очікується, що відбудуться гастролі і в Молдову.

Творчі зустрічі – це також ще один штрих до багатогранної діяльності театру. 11 вересня на Камерній сцені глядачі зможуть подивитися стрічку актора і режисера Ахтема Сеітаблаєва «Мирний 21», а після цього почути від митців про цю роботі над кінострічкою про реальну історію хоробрих луганських прикордонників.

До речі, в активі франківців вже більше ста вистав, які показано воїнам на фронті. Сьогодні захисники України часто відвідують театр, де їм щиро радіють. Як каже Михайло Захаревич, «до нас йдуть навіть взводами, ротами; для воїнів надаємо найкращі місця в залі».

Зазначимо, що 13 франківців зі зброєю в руках захищають Батьківщину. Честь і шана!

До речі, Народна артистка України Наталія Сумська під час пресконференції сказала, що мріє побувати з виставою «Кайдашева сім’я» на передньому краї, там, де українські воїни дають відсіч рашистським окупантам.

Між тим, франківці стверджують про 15-ліття сценічної «Кайдашевої сім’ї». І 350-ий раз грає у цій легендарній драмі Наталія Сумська!

Нагадаємо, що ««Кайдашева сім’я» також є у відеотеці українських шкіл. Виступаючи на пресконференції, Наталія Сумська говорила, що є багато вчителів, які фанатично люблять театр, вони йдуть сюди, щоб ніби підзарядитися новою позитивною енергією, доторкнутися до цього чарівного дива. Пані Наталія з особливою теплотою згадала, як колись односельці її бабусі привезли до Києва велику купу автентичних стародавніх речей для реквізиту у виставі «Кайдашева сім’я». Там були і рогачі, і кобеняки, і ложки, і ступа і ще багато чого іншого. Може, у цьому також криється один із секретів багатолітнього успіху вистави.

Світлана Фросевич, Леонід Фросевич

На світлині: виконувач обов’язки директора –художнього керівника театру Михайло Захаревич і Народна артистка України Наталія Сумська під час пресконференції.

Фото надане Театром імені Івана Франка.

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *