Не позаздрити Волинській обласній раді

Не якийсь там сякий-такий обиватель, а керівник польського інституту національної пам’яті Кароль Навроцкі назвав Галичину «Східною Малопольщею».

Не втямки над міру високопоставленому, що безглузді надії на незбутнє. Жодна ідеологія, жодне суспільне утворення не залишили арену вічності з гордо піднятою головою. Усі, без жодного винятку, осуджені, а то й прокляті на віки вічні.

Всупереч цьому перші особи Польщі під’юджували лиходіїв, коли вони прорізали «болгарками» днища багатотонних українських вантажівок і висипали зерно на рейки залізничних колій: «мають право на протест». Аж тепер з’ясовується, з якою метою замовчувалося – щоб мати вигоду. Діждалися, коли поїзд, як мовиться по-народному, «пішов»…

Нині Інтернет захлинається від позавчорашніх, якими вони мали б бути, обвинувачень: «У Польщі винесено перші вироки імпортерам українського зерна у приховуванні його походження і призначення. Обвинувачення висунуто 19 людям, які імпортували агропродовольчу продукцію, наприклад, пшеницю, ріпак, кукурудзу, сою та інше, що призначені для технічних цілей. Чотирьом підозрюваним заборонено виїзд із країни, наразі вони перебувають під наглядом поліції. Ще на чотирьох підозрюваних було накладено заставу на майно для майбутніх покарань включно зі штрафами та еквівалентною конфіскацією речей. Засуджені також мають відшкодувати судові витрати». Нічого собі вигідна оборудка серед білого дня!..

Сейм Польщі ухвалив створити музей «так званої волинської трагедії». Кабмін тут же бере «під козирьок». Постановляє виділити мільйон гривень попереднього фінансування.

В селі Рокині «Музей історії сільського господарства – скансен» де-факто фінансує Волинська обласна рада. Директор «скансену» О. Середюк вимагає виплачувати йому, як автору експозиції, «роялті».

Відповідно до звітних документів Волинська облрада профінансувала «скансен» на 3,8 мільйони гривень. За цей час О. Сердюк сумарно вніс лише 17 тисяч гривень: в 2009, 2010 та 2016 роках. Щороку на поточні потреби необхідно в середньому 400-500 тисяч гривень. Нічого собі тягар для Волинської обласної ради!

 

Вадим Пепа, заслужений журналіст України, письменник, лауреат
Літературно-мистецьких премій імені І. С. Нечуя-Левицького та імені Олеся Гончара,
Фундації Українського вільного університету імені Воляників-Швабінських (США).

Фото з відкритих джерел.

Like

Вадим Пепа

Журналіст, письменник


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *