На сайті МЗС України з’явилися нові країни – Йти, Турки і Кайкос, Канал-острови
В Міністерстві охорони здоров’я України, яким керує Максим Степанов, «видумали» нові країни. Зокрема, в документі про поширення COVID-19 у світі чиновники зазначають, що є такі країни як Йти, Турки і Кайкос, Канал-острови…
Мабуть, кожна освічена людина, відкривши географічний словник, скаже, що маємо справу з непрофесіоналізмом та дилетантством підлеглих Степанова, які, до речі, одержують чималу зарплатню, зрештою як і він та заступники міністра.
Але як назвати дії Міністерства закордонних справ України, яке на своєму офіційному сайті (!) розміщує цей документ МОЗ під назвою «Інформація МОЗ України щодо кількості активних випадків COVID-19 на 100 тис. населення у різних країнах світу (станом на 14 червня 2020 року)?
Це оприлюднено під рубрикою «Рекомендації громадянам, які планують здійснити подорожі за кордон».
І що ж радить зовнішньополітичне відомство міністра Кулеби? Наприклад, зв’язатися з дипломатичною установою України в країні, куди запланували подорож, а також із представництвом цієї держави в Україні. Офіційні органи зможуть надати найповнішу та найактуальнішу інформацію щодо чинних карантинних обмежень.
Цікаво, чи сам міністр зможе не те що зв’язатися з українським представництвом у загадковій країні Йти, але навіть відшукати її на карті? Де, на якому континенті “загубилася” Йти? Чи підкаже Кулеба українцям, де знаходяться Турки і Кайкос, Канал-острови…
Але ж в документі МОЗ чорним по білому зазначено, що є такі країни! І МЗС України певним чином підтверджує це, бо розміщує посилання на офіційний ресурс МОЗ. Працівники дипломатичного відомства навіть не стали перевіряти, чи відповідає дійсності дивний список “країн Степанова”. Узяли цей документ і автоматично перенесли на офіційний сайт дипломатичного відомства, а отже таким чином підтвердивши, що такі країни, як Йти, Турки і Кайкос, Канал-острови існують. Шукайте їх по всіх усюдах! Браво, пане міністр закордонних справ Кулеба! Ви відкрили Америку.
Було б смішно, якби не так сумно. Допитливі журналісти вже “розкопали”, що стало причиною “народження” нових країн. Судячи з усього, чиновники МОЗ України одержали інформацію про поширення коронавірусу у світі, схоже, з неофіційних джерел, за допомогою Google translate зробили переклад з англійської на українську, причому з помилками.
Скажімо, країну Того (англійською – Togo) переклали як “Йти”. Автоматичний перекладач підказує, що саме так звучить українською Togo, акцентуючи нашу увагу, що це слово написане з помилкою, а відтак мало би бути “To go”. Чиновники МОЗ, МЗС погоджуються з таким підходом – “Йти” так “Йти”. Їдьте, українці, до Йти! Шукайте там українське консульство чи посольство. Може, пощастить.
Насправді Республіка Того – держава на заході Африки, межує на заході з Ганою, на сході з Беніном, на півночі з Буркіна-Фасо.
А тепер пошукаймо Турки і Кайкос. Якщо відкинути фантастичну географічну карту світу “імені чиновників Степанова” і прочитати реальну інформацію, то з’ясуємо, що це – Теркс і Кайкос (англ. Turks and Caicos Islands) — британська заморська територія, яка знаходиться в Атлантичному океані. Загалом складається із 40 великих і малих островів, які утворюють дві групи – Кайкос на заході і Теркс на сході.
А де фантастичні Канал-острови? Біля якого “каналу” їх шукати, пане міністр Кулеба?
В реальності це – Нормандські острови (англ. Channel Islands, фр. îles Anglo-Normandes, îles de la Manche) — група островів, що складається з двох великих, Джерсі і Гернсі, і кількох дрібних. Архіпелаг розташований на захід від Нормандії. Острови у складі Джерсі і Гернсі перебувають під юрисдикцією Великої Британії, але не входять до її складу і не входять у ЄС, проте є частиною митної території ЄС.
Ось такі “знавці” географії у наших міністерствах. Але цей дилетантизм може призвести й до дипломатичного скандалу. Бо жахливу помилку передруковує МЗС України на сайті, довіряючи відомству Степанова, називаючи Тайвань окремою країною!
Навіть Вікіпедія українським дипломатам підкаже, що Тайвань – острів у Східній Азії, керується урядом Китаю. Якою буде реакція китайської влади, побачивши цей документ на офіційному сайті МЗС України?
У “списку Степанова” є чимало інших грубих помилок подібного гатунку, так званих географічних покручів. Невже чисельна армія працівників МЗС не спроможна виправити оцю “чудасію”?