Має бути повна і беззастережна капітуляція путінської фашистської Росії як гітлерівської нацистської Німеччини у травні 1945 року
Сьогодні багато говорять і пишуть про переговорний процес, який триває між українською стороною та посланцями країни-агресора.
«Мої пріоритети на переговорах абсолютно зрозумілі. Завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності, реальні гарантії для нашої країни, реальний захист для нашої країни», – таку позицію висловив у зверненні до народу Президент України Володимир Зеленський за підсумками 21-го дня війни.
Негайне припинення вогню та виведення російських військ із територій України є одними з ключових аспектів мирної угоди, яка може бути підписана за результатами переговорів з Росією щодо припинення війни проти України. Але стратегічно наша держава хоче мати конкретний механізм, який гарантуватиме її безпеку в майбутньому.
Про це сказав радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк в інтерв’ю WP Wiadomości.
Водночас, нещодавно видання Financial Times повідомило з посиланням на три джерела, які брали участь у переговорах, що Україна і Росія на двосторонніх переговорах обговорюють мирну угоду з 15 пунктів.
Вона включає оголошення Києвом ВІДМОВИ від вступу в НАТО в обмін на безпекові гарантії від союзників та виведення російських військ з України, які зайшли на її територію після 24 лютого.
Угода, яку українські та російські переговорники вперше обговорили у повному обсязі у понеділок (21 березня), передбачає ВІДМОВУ Києва від своїх амбіцій щодо вступу до НАТО та обіцянку НЕ розміщувати іноземні військові бази чи озброєння в обмін на захист від союзників, таких як США, Велика Британія та Туреччина, заявили джерела.
Видання підкреслює, що характер західних гарантій безпеки України та їхня прийнятність для Москви може виявитися великою перешкодою для укладення будь-якої угоди. Також перешкодою може стати статус українських територій, захоплених Росією та її маріонетками у 2014 році.
Хоча Москва і Київ заявили в середу (23 березня), що вони досягли прогресу за умовами угоди, українські посадовці скептично ставляться до того, що воєнний злочинець-міжнародний терорист Путін готовий до миру. Вони побоюються, що Москва намагається виграти час для перегрупування своїх сил і відновлення наступу.
Так, радник президента України, член української делегації на перемовинах з РФ Михайло Подоляк заявив, що будь-яка угода включатиме пункт про те, що війська РФ залишають територію України, захоплену з моменту початку вторгнення 24 лютого, а саме південні райони вздовж Азовського та Чорного моря, а також територію на схід і на північ від Києва.
За угодою, Україна збереже свої збройні сили, але буде зобов’язана залишатися поза військовими союзами, такими як НАТО, і утримуватися від розміщення іноземних військових баз на своїй території.
Прессекретар міжнародного терориста № 1 Пєсков заявив, що обговорюється можливий нейтралітет України за прикладом Австрії чи Швеції.
Подоляк у Твітері так прокоментував публікацію видання Financial Times:
«Коротко. Financial Times опублікувала чернетку, яка демонструє запит російської сторони. І не більше. Українська сторона має свої позиції. Єдине, що ми підтверджуємо на цьому етапі, – це припинення вогню; виведення російських військ та гарантії безпеки від низки країн».
Подоляк пояснив заяви з Росії спробою демонструвати ініціативу в переговорах та фактично заперечив твердження, що така пропозиція лунала від української сторони. Він пояснив, що Україна прагне отримати «абсолютні гарантії безпеки»–дієвіші, ніж виявився на практиці Будапештський меморандум.
Подоляк впевнений, що «припинення вогню буде досягнуте найближчими днями». Ми працюємо над документами, які президенти зможуть потім обговорити і підписати»,- сказав він.
Після таких неоднозначних заяв свого радника президент Зеленський заявив: «Я хочу, щоб мене зараз почули всі, усі громадяни України. Переговори продовжуються. Мої пріоритети на переговорах абсолютно зрозумілі: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності. Реальні гарантії для нашої країни, реальний захист нашої країни».
Росія зобов’язана негайно припинити війну
16 березня Міжнародний суд ООН у Гаазі виніс рішення (13 «за», 2 «проти») у справі про війну Росії проти України. Відповідно до рішення суду, Росія зобов’язана:
• негайно припинити військові операції, що розпочалися на території України у лютому 24 лютого 2022 року;
• забезпечити, щоб будь-які військові або регулярні озброєні підрозділи, а також інші організації або особи, які контролює Росія, не вживали заходів щодо продовження військової операції.
Згідно міжнародного права, Росія зобов’язана негайно виконати рішення Суду.
«Ігнорування – ще більше ізолює Росію», – прокоментував рішення Суду Глава української держави Зеленський.
Москалі, геть з Ради Європи!
Напередодні, 15 березня ПАРЄ виключила Росію зі складу Ради Європи після 26 років членства. Окрім того, ПАРЄ одноголосно підтримала поправку щодо визнання Придністров’я зоною російської окупації.
Також в ПАРЄ просять надати Україні засоби протиповітряної оборони.
Рішення про виключення Росії з Ради Європи ухвалене одноголосно – «за» проголосувало 216, проти – жодного голосу, утрималися – 3. Виключили РФ з Ради Європи «через несумісність її дії з принципами організації».
Путін – воєнний злочинець і вбивця
16 березня Сенат США одноголосно ухвалив резолюцію, яка засуджує президента держави-агресора Путіна як воєнного злочинця. Про це інформує Reuters.
Резолюція, внесена сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом і підтримана сенаторами обох сторін, закликала Міжнародний кримінальний суд (МКС) в Гаазі та інші країни націлюватись на російських військових у будь-якому розслідуванні військових злочинів, скоєних під час вторгнення Росії в Україну.
Зазначається, що Сенат рішуче засуджує «насильство, військові злочини, злочини проти людяності», скоєні російськими збройними силами під керівництвом Путіна».
«Усі ми в цій залі об’єдналися разом із демократами та республіканцями, щоб сказати, щоПутін не може уникнути відповідальності за звірства, скоєні проти українського народу», – сказав лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер у промові перед засіданням.
Президент США Джо Байден після прийняття резолюції Сенатом заявив журналістам, що Путін «воєнний злочинець».
Адміністрація США досі уникала використання цієї фрази навіть на прямі запитання.
Речниця Білого дому Джен Псакі сказала, що Байден «говорив від серця» після того, як побачив по телебаченню зображення «варварських дій жорстокого диктатора під час його вторгнення в іншу країну».
У відповідь на коментар Байдена речник Кремля Пєсков назвав цю заяву «неприйнятною і непростимою риторикою», повідомило російське державне агентство ТАСС.
17 березня на щорічному обіді друзів Ірландії на Капітолійському пагорбі президент США Байден назвав Путіна «кривавим диктатором, справжнім головорізом, який веде аморальну війну проти народу України».
У березні минулого року Байден заявив, що вважає Путіна «вбивцею», що спричинило дипломатичний конфлікт, який призвів до того, що Москва відкликала свого посла у Вашингтоні для консультацій.
Як інформував ZAXID.NET, президент Росії Путін не виявив зацікавленості в тому, щоб зупинити неспровоковане російське вторгнення в Україну під час розмови з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцом, яка відбулася в суботу, 12 березня.
У відеозверненні Президент Зеленський закликав окупаційні війська скласти зброю – адже це «краще, ніж загинути на нашій українській землі».
«Якщо ваша війна, війна проти українського народу, триватиме ще, мами Росії втратять більше дітей, ніж у афганській та чеченських війнах, разом узятих. Навіщо вам це потрібно? Кожен російський солдат, який складе зброю, матиме шанс, шанс вижити», – наголосив глава України.
Пане президенте, «не допустіть великої помилки»
Голова правління Українського кризового медіа-центру, надзвичайний і повноважний посол Валерій Чалий 16 березня в ефірі Радіо НВ розповів, що відбувається за закритими дверми російсько-української делегації.
Питання вступу України до НАТО на переговорах української та російської делегацій вже вирішено,- заявив Чалий. При цьому дипломат ЗАСТЕРІГ президента Зеленського від великої помилки.
«На жаль, на тих переговорах з Росією, результати яких нам потім пропонують всім почути, вже питання вирішене, наскільки я розумію. Там уже зафіксована зовсім інша позиція України – так званий нейтралітет. Йде мова про роззброєння, далі йде розмова про віддачу території. Це вже лежить проектом на папері. Тому я зараз мовчати не буду. Треба розуміти: президент країни несе величезну відповідальність, ми всі йому довіряємо, ми його підтримуємо, він проявив стійкість. Він має не допустити, щоб ці порадники, які ходять навколо нього, направили його абсолютно не в тому напрямку», – зазначив Чалий.
Також дипломат додав, що ризики створює не лише оточення президента, а і Захід, який підштовхує Зеленського знайти формулу компромісу для того, щоб зупинити війну. Чалий попереджає, що це може дестабілізувати ситуацію всередині країни, чого і прагне російський диктатор Володимир Путін.
«Захід вважає, що треба знайти формулу, де ми б погодилися на ці різні так звані компромісні позиції і зупинилися на якісь стадії. Це те, що відбувається зараз. Це питання днів, тижня, 10 днів. Це не означає, що це відбудеться, тому що все ж президент вирішує ці питання. Президент країни може сказати навіть під час війни, що він вирішує, йти в НАТО чи ні. Але є Конституція, є визначений шлях, який потрібно міняти у всіх стратегічних документах. Це буде велика помилка, якщо спочатку прийняти якісь рішення у закритому режимі, а потім намагатися нав’язати це українському народові. Якщо це не буде сприйматися, то тоді буде катастрофа. Тоді буде зірвана Україна зсередини – те, що хоче зараз зробити Путін. Поки жертви величезні приносяться, йдуть переговори. Я не проти того, щоб напрацьовувалися рішення, але треба буде дуже відповідальним і уважним; зрозуміти, які рішення взагалі ти здатен провести в Україні зараз, а які ні. Тут є дуже небезпечна межа, яку б не бажано було б перетинати», – порадив президентові Чалий.
Ніяких договорів з «кривавим диктатором»
Володимир Огризко (міністр закордонних спав України 2007-2009) вірно заявив: «Вже ні в кого немає жодних сумнівів, що система глобальної безпеки має бути переосмислена і перезапущена. Питання тільки в тому, з ким і як. Зараз ми читаємо про те, що президенти Росії та України можуть підписати якусь угоду, але de facto це знов легалізує РФ як частину цього процесу і цієї системи. Чи це відповідає нашим інтересам? Думаю, що зовсім ні. Ми мусимо будувати цю систему вже без Росії, за будь-яких обставин, і всупереч Росії, бо вона довела за ці 80 років, що для неї жодні міжнародні норми, принципи, угоди, зобов’язання абсолютно нічого не важать. Це країна-варвар, країна-агресор, країна, яку треба якомога швидше прибирати з політичної карти світу».
Ідея створення нового союзу (мається на увазі запропонований президентом Володимиром Зеленським союз Unitedfor Peace) безумовно правильна, але питання в її реалізації. Повідомлення про великий «прогрес» в перемовинах свідчать про те, що розуміння, як цю ідею реалізувати, далеке від того, що нам, українцям, у першу чергу потрібно,- наголосив Огризко.
«Ми не маємо виходити з того, що наші західні партнери битимуться за нас більше, ніж ми самі. Я, чесно кажучи, побоююсь, що на тлі оцих всіх «переможних» реляцій про те, що ми припиняємо кровопролиття (що є, безумовно, найважливішою основою для того, щоб зупинити цю бійню) нам просто нав’яжуть ті умови, які потім буде неможливо відіграти назад. І саме тому переговори мають відбутися у зовсім іншому форматі. Це мають бути перемовини України і західних лідерів з РФ. Не можна залишати ці переговори переговорами сам на сам. І ніякі західні партнери не дадуть нам жодних гарантій, якщо ми не зобов’яжемо їх взяти участь у цьому процесі. Все це політичні фантазії, які розсиплються на другий день після того, як цей папір, не дай боже, буде підписано, і це означатиме, що ми просто відкладемо другу бійню на кілька років вперед. Ми маємо думати про це вже сьогодні, якщо таке не дай боже станеться», – абсолютно вірно (на мою думку!) підкреслив Огризко.
«Щодо позиції західних лідерів, ми не повинні виходити з того, що наші партнери битимуться за нас більше, ніж ми самі. І зовсім не останнє питання — з ким президент Зеленський збирається підписувати мирний договір? З Путіним, якого американці оголосили людиною, яка підозрюється у вчиненні злочинів проти людяності? Так не можна. Це відкине нас в очах тих самих американців на дуже велику дистанцію. З одного боку, ми просимо у них засоби протиповітряної оборони, нове озброєння тощо, а з іншого — хочемо підписувати мир із воєнним злочинцем», – справедливо наголосив Володимир Огризко.
“Те, що стосується діалогу із Російською Федерацією, я в це не вірю. Взагалі, вважаю, це нісенітниця – вести діалог з людьми, які прийшли нас убивати”, – заявив секретар РНБО Олексій Данілов.
«Ніколи не здавайтесь – ніколи…»
Відомий усьому світу Вінстон Черчилль, прем’єр-міністр Великої Британії (травень 1940 – липень 1945 року), який курував участь Британії у боротьбі проти держав Осі – Німеччини, Італії, Японії під час Другої світової війни, сказав золоті слова, які ведуть до перемоги: «Ніколи не здавайтесь – ніколи, ніколи, ніколи, ніколи, ні у великому, ні в малому, ні в крупному, ні в дрібному, ніколи на здавайтесь… Ніколи не піддавайтесь силі, ніколи не піддавайтесь очевидно переважаючій мощі вашого противника».
Позиція (вимога) «Українського СМЕРШУ»:
1. Президент України Володимир Зеленський НЕ ПОВИНЕН ПРОВОДИТИ ніяких зустрічей і переговорів з міжнародним терористом і воєнним злочинцем Путіним!
Путін як воєнний злочинець і вбивця підлягає фізичному ЗНИЩЕННЮ у будь-який спосіб.
У випадку добровільної здачі в полон – Путіна і його поплічників повинен судити Міжнародний воєнний трибунал в Гаазі.
Це єдина гарантія збереження їм життя.
2. Повна і беззастережна капітуляція фашистської Росії як капітуляція нацистської гітлерівської Німеччини у травні 1945 року.
Це єдине, на що може погодитися Україна і підписати акт капітуляції РФ в присутності представників США, Великої Британії та інших країн, які протистоять воєнній агресії Росії проти України.
Капітуляція повинна включати:
а) добровільну здачу в полон всіх російських військ, які знаходяться на території України з моменту окупації АРК, частини Донецької і Луганської областей і тих, які віроломно вторглися в Україну з 24лютого.
Це – єдина ГАРАНТІЯ, що вони НЕ будуть знищені, а використані на роботах по відбудові зруйнованих міст і сіл України.
б) передачуу власність Україні всієї зброї РФ, яка знаходиться на окупованих територіях країни.
в) видачу новою владою РФ вищого політичного і військового керівництва Росії, які розв’язали воєнну агресію (війну) проти України (список осіб встановлений!), в руки Міжнародному правосуддю..
г) повне відшкодування Україні збитків, нанесених РФ з початку воєнної агресії (лютий 2014 року).
ВВАЖАЄМО, що даній ситуації Президент України Володимир Зеленський ПОВИНЕН неухильно дотримуватися Заповідей наших пращурів – оріїв-русів:
«Усе, що залежить від чужої волі, — ЗЛО. Усе, що залежить від власної волі народу, — ДОБРО. Рід твій повинен знати це коротке визначення Добра і Зла».
«НЕ ВІР ворогу раненому та вбивці брата твого».
«ДЕРЖИСЬ правоти і правди, вони приведуть до ПЕРЕМОГИ».
«НЕ відповідай добром на зло. Не покаране зло породжує ще більше — абсолютне зло».
Понад тисячу років тому київський князь Святослав заклав основи нашої сучасної вітчизняної військової доктрини, яка своїми моральними засадами залишилася головним Заповітом для нащадків русичів: «Поляжемо, але не осоромимо землі руської, бо мертві не мають сорому».
СЛАВА УКРАЇНІ! СМЕРТЬ ПУТІНУ І РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!
Від імені «Українського СМЕРШУ» Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО, Герой України, кавалер ордена ООН «Діяння на благо народів», генерал-лейтенант СБУ