Завершився Перший Міжародний фестиваль-конкурс “Мистецькі промені України”
Завершився Перший Міжародний фестиваль-конкурс “Мистецькі промені України”.
Конкурс проходив під патронатом Департаменту культури КМДА. Засновники і організатори I Міжнародного фестивалю-конкурсу “Мистецькі промені України” – Музей видатних діячів української культури, його директор Ольга Гураль, Культурно-просвітницька асоціація “Mist-Il Ponte “, її голова Леся Королик-Бойко, Міжнародний фонд Івана Франка, його голова Ігор Курус.
Прийом заявок тривав з 3 квітня по 21 травня 2024 року, результати оцінювання оприлюднено 27 травня і, як підсумок цього міжнародного проєкту – два Гала-концерти. 29 травня у Києві і у Івано-Франківську – 4 червня.
На фестиваль-конкурс було подано 294 заявки, а це 808 учасників з Києва та області, Івано-Франківська Тернополя, Запоріжжя, Дніпра, та областей, відповідно, Львова, Рівного, Кривого Рогу, з міста Суми, Харкова, Одеси, Миколаївської області, Чернігова, Хмельницька, Кривого Рогу та інших міст і сіл України, а також з Італії, Іспанії, Естонії, Німеччини, США, Канади, Греції, Швейцарії, Ірландії.
У кожній номінації, у кожній віковій групі висококваліфікованим журі було визначено переможців Гран-прі, лауреатів I, II, III місця та дипломантів.
ГО Федерація жінок за мир у всьому світі, голова Тетяна Коцеба відзначила найкращих учасників кришталевими нагородами. Їх цього разу – 4.
Перша – “Спеціальна відзнака голові журі I Міжнародного фестивалю-конкурсу “Мистецькі промені України” Леся Королик-Бойко, яку вручила голова комітету з питань культури НРЖ України, членкиня наглядової ради ГО “Федерація жінок за мир у всьому світі” Людмила Грабовенко.
Три інші кришталеві нагороди -“Гран-прі I Міжнародного фестивалю-конкурсу «Мистецькі промені України” призначено найкращим учасникам у різних трьох номінаціях.
Першу отримала Народна аматорська чоловіча капела “СУРМА” імені Богдана Волосянка ІФНМУ у номінації “Вокальний жанр. Хорове мистецтво”, керівник Володимир Савчук.
Її вручила Леся Королик-Бойко – голова журі на Гала-концерті у Івано-Франківську.
Другу передали Ользі Ледо, членкині Творче Об’єднання “Наше Слово”, Мадрид, Іспанія,Asociacion”Nuestra Palabra в Іспанію, у місто Мадрид. Учасниця була відзначена у “Літературному жанрі” за поетичний переклад творів українських класиків з української мови на іспанську.
Третю відправили Вікторові Остап’юку, випускнику Українського Музичного Інституту Америки, відділ у Детройті, клас викладача фортепіано Галини Яловенко у США, в місто Фармінгтон-Гіллс, штат Мічиган, який відзначений журі найкращим у номінації “стапІнструментальний жанр”.
ГО Спілка жінок міста Києва “, голова Лідія Москаленко для переможців фестивалю-конкурсу представила 12 кубків “Гран-прі I Міжнародного фестивалю-конкурсу “Мистецькі промені України”.
Під час Гала-концерту в Києві очільниця спілки особисто нагородила талановитих учасників з Києва та Київської області:
– Народний вокально-хореографічний ансамбль “ЗЕРНЯТКО” Будинку дітей та юнацтва “Вітряні гори” міста Києва, керівник Раїса Заклецька (Фольклорно-етнографічний жанр)
– Народний художній колектив Театр пісні “ЛАДОНЬКИ” Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва, художній керівник Світлана Садовенко Світлана Садовенко (Фольклорно-етнографічний жанр)
– Карину Курбанову – здобувача бакалаврату 4 курсу Національної музичної академії України ім. П. Чайковського, кафедра оперного співу, викладач Ірина Семененко (Вокальний жанр, академічний спів)
-Максима Савицького – методиста, керівника гуртка гри на гітарі Центру позашкільної освіти “Оберіг” Боярської міської ради Київської області (Літературний жанр)
-Анжеліку Серветник, Катерину Тютюнник, Анастасію Цовму – здобувачів бакалаврату 2 курсу КНУТКІТ ім. І.К. Карпенка-Карого, перша кафедра акторського мистецтва та режисури драми, майстерня н.а. України О.С. Замятіна та кафедри ОТС імені І.Д. Безгіна, викладач Лариса Недін Лариса Недін, художній керівник майстерні Олег Замятін (Театральний жанр)
Ще 2 кубки відправлено:
– Світлані Бідній, членкині Національної спілки майстрів народного мистецтва України Сумського обласного осередку, виховательці ЗДО №13 “Купава” у місто Суми (Декоративно-ужиткове мистецтво)
та
– Галині Пономаренко – найстаршій учасниці фестивалю-конкурсу у місто Кіркленд, штат Вашингтон, США (Образотворче мистецтво)
5 кубків від “Спілки жінок міста Києва” поїхали до Івано-Франківська і голова журі їх вручила переможцям з Івано-Франківська та Івано-Франківської області на Гала-концерті 4 червня.
Серед нагороджених:
– Софія Петровська, учениця 4 класу Івано-Франківської ДМШ №2 ім. Василя Барвінського, клас викладача фортепіано Ірина Гонська (Інструментальний жанр)
– Тріо акордеоністів (Іван Шушваль, Володимир Олійник, Іван Турчиняк) – студенти Івано-Франківського фахового музичного коледжу імені Дениса Січинського, клас викладача акордеону Віктор Поліщук (Інструментальний жанр)
– Назарій Тимків, здобувач бакалаврату 2 курсу Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кафедра сценічного мистецтва і хореографії, викладач Надія Кукурудза (Театральний жанр)
– Вокальний гурт “Джерельце” Освітньо-мистецького центру Івано-Франківської міської ради, керівник Тетяна Шиптур (Вокальний жанр, естрадний спів)
– Зразковий аматорський танцювальний колектив “Калинонька” Будинку культури села Радча Івано-Франківської області, керівник Таня Вацеба (хореографія).
Від ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка”, голова – Кирило Стеценко та його заступниця Ольга Ходацька та ІФМО ВУТ “Просвіта”, голова – Марія Гуцол , її заступник Іван Гаврилович володарям Гран-прі та лауреатам 1 місця “Літературного і театрального жанрів “, а твкож членам журі фестивалю-конкурсу подарували “Кобзар” та інші книги українських письменників і вручили Подяки. Просвітянці, членкині Івано-Франківської “Просвіти”, голові журі – Грамоту.
Зоя Ружин – голова ГО “ВО “Поступ жінок-мироносиць” всім переможцям фестивалю-конкурсу подарувала свою книжку “За Перемогу! За волю народу!” та книжки інших авторів.
Подарунки були і від @Публічної бібліотеки імені Лесі Українки міста Києва, директор Ольга Романюк Ольга Романюк та Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.І.Франка, директор Людмила Бабій.
Організатори, ргкомітет, члени журі, вчителі, викладачі, керівники і концертмейстери від Департаменту культури КМДА отримали Подяки, а всі учасники – Дипломи.
29 травня на церемонію нагородження та Гала-концерт у Києві, що проходив у Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького зійшлися переможці та члени журі з Києва та Київської області.
4 червня, на Гала-концерт у Івано-Франківську прибули члени журі і переможці з міста та області – Калуша і Коломиї, а також зі Львова і Монастириська Тернопільської області.
На двох Гала-концертах з вітальними словами виступали – засновники і організатори фестивалю-конкурсу, представники влади, громадських організацій, члени журі.
Звучали пісні і вірші у виконанні переможців та членів журі цього потужного міжнародного проєкту.
Родзинкою Гала-концерту у Києві став виступ Заслуженого народного хору “ДАРНИЧАНКА” під керівництвом Петра Андрійчука, який відкривав урочисте дійство, а у Івано-Франківську – виступ Камерного хору “ДЖЕРЕЛО” Освітньо-мистецького центру Івано-Франківської міської ради, художній керівник Ігор Дем’янець та Народної аматорської чоловічої капели “СУРМА”, керівник Володимир Савчук під керівництвом голови журі.
Завісу I Міжнародного фестивалю-конкурсу “Мистецькі промені України ” опущено і учасники вже чекають його продовження, а це неабияк тішить.
Велика вдячність організаторам фестивалю-конкурсу, оргкомітету, громадським організаціям, управлінням, товариствам, інформаційній підтримці ЗМІ,членам журі, учасникам, вчителям, викладачам, керівникам та всім небайдужим, хто долучився до підтримки і участі у цьому потужному I Міжнародному фестивалі-конкурсі і його реалізації в життя.
І хоча все відбувалося у дуже складних умовах – день у день постійні тривоги, відключення світла, вибухи у містах і селах, та ми зібрали воєдино свій національний дух, свої здібності і талант, і всі разом це зробили!
Велика вдячність нашим доблесним ЗСУ за можливість працювати і творити!
Велика вдячність всьому українському народу за небайдужість і нескореність!
Міжнародний проєкт “Мистецькі промені України” об’єднав талановитих учасників – аматорів і професіоналів та творчу інтелігенцію з усіх куточків України й світу в одну мистецьку родину, ще раз засвідчивши, що українському роду – нема переводу!
І, як писав Великий Кобзар:
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине…
От де, люде, наша слава
Слава України!
Далі буде…
Леся КОРОЛИК