Як Херсон дарує Україні “Музику Перемоги”

У Херсоні, де третій рік поспіль не змовкають ворожі обстріли, відбувся Другий міжнародний двотуровийонлайн- конкурс «Музика Перемоги». 

Взяли участь загалом 75 дітей з усіх куточків України. 30 липня підбито підсумки.

ТЕПЛА ЗЕМЛЯ

Знаково, що навіть у такий складний період культурне життя Херсонщини, яку ще справедливо йменують Золотою Скіфією, триває і проростає. І то не випадково. Адже Херсон і Херсонщина – це обитель українськості. Тепла земля – не тільки в кліматичному сенсі. Тепла своїми людьми. То є високодуховні люди, які несуть українськість в ті степи Херсонські та спростовують шовіністичні твердження, буцімто Херсон – не Україна. Чудово, що саме в Херсоні започатковано конкурс «Музика Перемоги».

Хто ж ті сміливці, котрі всупереч обставинам показують всьому світові : Україна живе і співає?!
Три кити-ініціатори – «Міжнародний Благодійний Фонд «Душа світу», Херсонська Музична школа №1 за підтримки Управління культури Херсонської міської ради та Комунальний заклад вищої освіти Київської обласної ради«Академія мистецтв імені Павла Чубинського».

Головою журі другий рік поспіль люб’язно погодилася стати знаменита грузинська співачка, композиторка,громадська діячка і волонтерка Ніно Катамадзе.

Окрім того, до складу журі, увійшли:

Василь Романчишин- доктор філософії, професор, ректор Академії мистецтв імені Павла Чубинського, голова Київського відділення національної всеукраїнської музичної спілки, секретар Асоціації діячів естрадного мистецтва України, заслужений діяч мистецтв України.

Кирило Максименко – джазовий піаніст, завідувач та викладач ЦК «Музичне мистецтво джазу та популярної музики» Херсонського фахового коледжу культури і мистецтв, артист джаз-бенду ім. Віталія Шаповаленка.

Катерина Саморядова – викладачка-методистка класу скрипки профілізації «Оркестрові струнні інструменти» Сіверськодонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва та «Рівненського музичного фахового коледжу» .

Євген Губань – директор «Музичної школи №1» Херсонської міськради, гітарист-виконавець, композитор, член Асоціації гітаристів Національної всеукраїнської музичної спілки, викладач музичної школи та Херсонського фахового коледжу культури і мистецтв.

-Попри війну культурно-мистецьке життя Херсона лишається насиченим, – наголошує Євген Губань. – Фахівці мали змогу оцінити конкурсні виступи дітей, надіслані з різних куточків України та Європи. Члени журі відзначили гідний виконавський рівень херсонських учнів, які вимушені навчатися дистанційно.

Очільниця управління культури Херсонської міської ради Світлана Думинська спільно з представницею благодійного фонду «Душа світу» Тетяною Борідько вручили херсонцям, які стали лауреатами і нині перебувають безпосередньо у місті Херсоні, відзнаки та пам’ятні подарунки.

Отже, Гран-прі здобули:
БогданМарія( Музична школа №4», фортепіано);

Твердохлєб Ганна (Музична школа № 4, фортепіано).

І місцепосіли:
Сердюк Артем (Музична школа № 1, гітара);
МеланінаАнастасія (Музична школа № 1,фортепіано).

ІІІ місце:
ЖерновийАрсеній (Музична школа № 1», гітара);
ГульченкоТетяна (Музична школа № 1, гітара).

Євген Губань окремо відзначив всіх конкурсантів-гітаристів та передав кожному з переможців збірник творів гри на гітарі (патріотичного змісту).

За погодженням журі та фонду володарка гран-прі Марія Богдан візьме участь у благодійному концерті «Неповторна Мить» 23 серпня в Києві, який організовує фонд разом з Академією мистецтв ім. П.Чубинського та Сіверськодонецьким коледжем мистецтва і культури ім. С.Прокоф’єва.

«ЯКЩО ДИТИНА ГРАЄ НА МУЗИЧНОМУ ІНСТРУМЕНТІ –ТО ДЛЯ МЕНЕ СВЯТА ДИТИНА»
-До мене звернулася директорка Міжнародного благодійного фонду «Душа світу» Тетяна Борідько із запитанням: «Чи не змогли б Ви як керівник освітнього закладу допомогти в організації конкурсу? – ділиться передісторією Василь Романчишин. -Минулоріч конкурс провели непогано, але хочемо ще краще».

Нормальне прагнення. Ніколи не залишаюсь осторонь таких подій. То не просто можливість долучитися до становлення молодих талантів, а ще й широко заявити про Академію імені Павла Чубинського. Понад те, багатьох конкурсантів розглядаємо як наших потенційних абітурієнтів та вступників. Тож я погодився.

Далі –більше. Запропонували, аби Академія стала одним з організаторів конкурсу. Я знову погодився. Відтак з’явилася пропозиція увійти до складу журі. Коли дізнався, що журі очолюватиме відома на весь світ джазова співачка Ніно Катамадзе, то, звісно, вважав за честь доєднатися.

Отже, змагалися конкурсанти кількох вікових категорій. Наймолодшому учасникові – 10 років, а найстаршому – 20. Саме та вікова категорія, яку ми, колектив Академії імені Павла Чубинського, розглядаємо як потенційних абітурієнтів.

Однак не обмежилися лише нашим інтересом. Я звернув увагу на географію учасників конкурсу: Вінницька область, Одеса, Миколаїв, Дніпро, Херсон (багато), Київ, Тернопіль, Львів, Чернівці, Сіверськодонецьк (багато учасників). Є вся Україна: конкурсанти від Закарпаття до Сіверськодонецька, від Чернігова до Херсона. А погляньте, що вони роблять, що грають і співають!

Переважно все ж грають, чим особливо й цікавий конкурс. Бо здебільшого дитячі та юнацькі конкурси – вокальні, з ухилом до естради. Нічого поганого в тім немає, але це звужує рамки конкурсу.Наразі маємо справу з піаністами, скрипалями, гітаристами, гравцями на духових інструментах. Широкий спектр і високий рівень.

Оцінювати було дуже важко. Тому що я від природи – добра людина, мені хочеться всіх обняти. Якщо дитина робить щось неймовірне з музичним інструментом – це для мене свята дитина, і я її готовий обцілувати, на руках носити і пророкувати найкраще майбутнє.Таких дітей було багато на конкурсі. У тому вся складність. Водночас розумію, що не можна оцінювати конкурсантів лише на емоційних засадах, треба виходити ще й з офіційних вимог. Був здивований: члени журі оцінювали незалежно один від одного, але оцінки практично збігалися.

Так, конкурс відбувався дистанційно. Адже не можемо наражати на небезпеку дітей, які, скажімо, мали б їхати в Херсон. Однак ті діти, які на той час перебували в Херсоні, працювали там. Члени журі були підключені до конкурсантів віртуально й саме так їх оцінювали. Діти з інших міст надсилали відео своїх виступів за певними вимогами, аби уникнути компіляцій.

На День Українського прапора – 23 серпня –журі конкурсу збереться в Академії імені Павла Чубинського. Плануємо влаштувати підсумковий концерт у малій залі Національної музичної академії.Таким чином вшануємо і наше державне свято, і нарешті зберемо всіх діток докупи – переможців, лауреатів. Буде 17 найкращих номерів. І буде легендарна Ніно Катамадзе.

У ЧОМУ ПЕРЕВАГА ?
ЦЕ СЕРЙОЗНЕ МИСТЕЦТВО
-Безмежно дякуємо за підтримку Академії мистецтв імені Павла Чубинського та осібно ректору Василю Романчишину, – каже очільниця Міжнародного благодійного фонду «Душа світу» Тетяна Борідько. – Ця співпраця відкрила для конкурсу ширші горизонти та додала щонайменше три переваги:розвиток, статус та журі рівня викладачів коледжів. Завдяки підтримці Академії ми залучили до участі в конкурсі дітей старших десяти років, які вже мають певний рівень майстерності. Невипадково й голова журі Ніно Катамадзе відзначила, що рівень конкурсу порівняно з минулим роком помітно зріс. А коли я дізналася, що фінальний концерт відбудеться в Національній музичній академії, – була зворушена. Адже наші діти матимуть змогу виступити в самому серці України.

– Конкурс «Музика Перемоги» – гарна справа і гарна перспектива, – переконаний Василь Романчишин. – Мені подобається, що це змагання не є чимось прохідним, як трапляється, коли проводять багатожанрові конкурси і з усіх учасників беруть гроші за участь, а потім конкурсанти вимагають відзнак навіть якщо дитина не дотягує до певного рівня. Не всім Бог дав талант, але організатори змушені «віддавати» якісь місця, статуетки, дипломи. Це профанація самої ідеї творчого конкурсу й мистецтва як такого. Тому наш конкурс – безкоштовний. Головну роль відіграють таланти. Звісно, ми не можемо всім 75 учасникам дати призові місця, бо це було б неправильно.

Важливо вивести конкурс на вищий рівень, бо минулого року він був дещо стиснутим. Цьогоріч помітно розрісся. Гадаю, наступного року вийде за межі України.

У чому перевага ? Це серйозне мистецтво. Це діти, які роблять серйозні кроки для того, щоб стати професійними музикантами.

Особлива нагорода: Ніно Катамадзе запропонувала конкурсанту Денису Ніколаєву – учню Херсонської Музичної школи № 3 -спільний виступ в Одеському оперному театрі.

Музика Перемоги!
МузикаПереможе!

Ольга ДУБОВИК

світлини з відкритих джерел

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *