В Музеї Івана Гончара навчать писати писанки (+відео)

Під час Великоднього ярмарку в столичному Музеї Івана Гончара 31 березня – 1 квітня вас навчать писати писанки, розфарбовувати їх травами, ліпити свищики з глини, робити свічки з воску, створювати пташку із соломи та пташку-писанку для оздоблення вашої оселі.

А також вас навчать пекти смачні жайворонки та декорувати крашанки весняними листочками. І все це у затишній, теплій атмосфері ярмаркового свята.

31 березня о 14:00 в рамках ярмаркової програми відбудеться презентація порадника “Фарбування писанки. Природні барви” Ірини Михалевич, дослідниці-писанкарки з м. Олександрії Кіровоградської області. У виданні опубліковані практичні поради писанкарям-початківцям, а також рецепти приготування рослинних відварів, які нададуть писанці неповторних природних відтінків.

Ще цікавинка. Напередодні Великодня Музей Івана Гончара презентує анімаційне відео та пропонує познайомитися ближче із писанками різних історико-географічних регіонів України.

Основу ролика складають писанки, виготовлені за взірцями з особистої колекції Івана Гончара, яку він формував протягом 1950–1980 років. Відтворювали писанки співробітниці музею – майстрині Лариса Головня та Надія Білоткач. Фондова колекція писанок, зібраних Іваном Гончаром, складає 392 одиниці.

Писанка – абсолютно унікальний витвір. Вона вражає своєю витонченістю, довершеністю і багатством композиційних варіантів, орнаментальних елементів та мотивів.

https://www.facebook.com/honcharmuseum/videos/1636368559726043/

 

Відео: Іван Терещенко, Юля Новосельцева
Музика: гурт The Doox

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *