У Києві майстри різних регіонів встановили новий рекорд наймасовішого розпису писанок

Напередодні за організації Міністерства культури та інформаційної політики у співпраці з ГО “Інститут культури України” в інноваційному парку UNIT.CITY відбувся Фестиваль української писанки: під час проведення заходу розписали 800 писанок, що є Рекордом України.

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Фестиваль зібрав майстрів зі всієї України, які провели майстер-класи з писанкарства для молоді. Створені писанки передадуть захисникам на фронт за допомоги Міжнародного штабу допомоги українцям.

“Традиційна писанка була, є і буде. Як Національна спілка ми зробимо ще багато витворів, а також будемо навчати молодь — від дитсадків до студентських кіл”, наголосила майстриня-писанкарка, співавторка подання до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України “Українська писанка: традиція і мистецтво” Зоя Сташук.

Під час події генеральна директорка Книги Світових Рекордів Ганна Крисюк оголосила про встановлення Рекорду з наймасовішого розпису писанок майстрами різних регіонів України.

“Протягом 5 годин 530 учасників виготовили 800 писанок. Рекорд України встановлено!”, — сказала вона.

Також під час фестивалю український шеф-кухар Євген Клопотенко провів майстер-клас, де показав, як зібрати Великодній кошик.

“В нашій організації є пріоритет: збирати кошти на продуктові набори для українців в прифронтових зонах та популяризувати культурну спадщину України, бо це нас ідентифікує у світі як націю. Цей захід саме про популяризацію нематеріальної спадщини — писанкарства”, зазначила співорганізаторка заходу, співзасновниця ГО «Інститут культури України» Марина Соботюк.

Вона додала, що “традиції живуть, допоки їх передають молоді, і оскільки на заході була переважно молодь, це означає, що традиції писанкарства будуть передані з покоління в покоління”.

“Напередодні Великодня, нас об’єднала традиція писанкарства. Ми маємо знаходити світлі події, які нас згуртовують та додають життєвих сил для того, щоби ми могли боротися з ворогом, а також творити.

Я дякую всім майстрам, які знаходять в собі натхнення і вкладають душу в це мистецтво. З вами ми впевнені, що традиція писанкарства не лише буде збережена, а передана майбутнім поколінням українців”, – сказав . о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Він вручив подяки майстрам писанкарства за їхній внесок у збереження традиції.
Також Карандєєв нагадав, що Україна спільно з Естонією подала номінацію “Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць” для включення до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Він подякував уряду Естонії за підтримку, а також висловив сподівання, що незабаром організація визнає українську писанку спадщиною людства.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *