У режисера Михайла Іллєнка важлива місія: бути старійшиною роду Іллєнків

“Сьогодні виповнюється 70 років класику українського кінематографа, промоутеру української культури, представнику легендарного покоління українського мистецтва, академіку, чудовій людині і моєму дядькові Михайлу Герасимовичу Іллєнку”. Так написав у Фейсбуку народний депутат України Андрій Іллєнко.

“Михайле Герасимовичу! Вітаю, безмежно шаную і люблю! Бажаю побільше перемог і нашої, тотальної, української Перемоги! І не забувайте, у вас зараз ще одна надважлива місія – бути старійшиною роду Іллєнків”, – побажав імениннику племінник.

Михайло Іллєнко – кінорежисер, сценарист, актор, член-кореспондент Академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка.

З 1997 року — організатор кінофестивалю “Відкрита ніч”. З 2000 року — декан кінофакультету Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого. Голова правління Української кіноакадемії.

У 2009 році брав участь у першому етапі навколосвітньої подорожі на яхті «Купава». У Михайла Іллєнка — досить велика фільмографія. Серед знакових кінострічок – “Той, хто пройшов крізь вогонь» (2010—2012 роки), у якій головну роль льотчика Івана Додоки (вождя індіанського племені) блискуче зіграв відомий актор Дмитро Лінартович. У процесі роботи — стрічка «Толока», яку відзнято на 50 відсотків.

Розповідаючи “Українському репортеру” про взаємини з режисером Іллєнком, актор Дмитро Лінартович каже, що Михайло Іллєнко і далі величає Лінартовича “вождем”.

– Він мене і Додокою називає, і головою індіанського колгоспу, – розповів Лінартович. – У творчому колективі, зазвичай, панують іронія, сарказм… Кінооператори більш різкутіші, ніхто з тобою не панькається — чи ти актор, чи ні. Михайло Герасимович – іронічний, за його серйозними начебто словами — веселий гумор. Він і над собою любить посміятися. Мені це допомагало у скрутні часи, коли було що втрачати. І тут дуже важливим було не упасти духом…

Михайло Іллєнко усіляко підтримував Лінартовича, коли Дмитро став до лав захисників Вітчизни. Одного разу до військової частини, в якій служив Дмитро, Іллєнко привіз для показу кінострічку “Той, хто пройшов крізь вогонь”. Яким же було здивування солдатів, коли вони дізналися, що у головній ролі — їхній бойовий побратим.

Леонід ФРОСЕВИЧ

Редакція “Українського репортера” вітає Михайла Герасимовича Іллєнка з днем народження та щиро зичить бадьорості духу, невичерпного оптимізму, нових чудових кінострічок!

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.