У Львові понад 400 бандуристів одночасно виконали твори Шевченка (+ відео)

До 205-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка у Львові встановили національний рекорд за наймасовіше бандурне виконання пісень на слова Кобзаря.

407 бандуристів з різних районів Львівщини одночасно виконали «Заповіт» та «Реве та стогне Дніпр широкий». Попередньо планувалося, що участь у встановленні рекорду візьмуть 350 бандуристів, – повідомляє львівське видання lviv1256.

«У 2016 році у Херсоні встановили рекорд України, тоді зібралось 132 бандуристи. Сьогоднішній результат у Львові перевершив цей рекорд майже в три рази, кількість бандуристів і бандуристок – 407. Рекорд України встановлено», – зазначив представник Національного Реєстру Рекордів України Павло Горішевський.

Встановлення національного рекорду бандуристами, що виконували твори, покладені на поезію Т. Шевченка, відбулось на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку. Творчість Тараса Шевченка асоціюється з бандурою.

Тому для відзначення такої дати — 205-ї річниці від дня народження, організатори зібрали бандуристів з усієї області — 407 кобзарів біля пам’ятника Шевченку у Львові одночасно виконали твори, покладені на поезію Тараса Григоровича. Музиканти дуже різні — від учнів молодших класів мистецьких шкіл до капели бандуристів «Карпати».

Партитури для цього проекту написав композитор Іван Небесний. Бандуристами спільно співали Академічною хоровою капелою «Дударик» та солістами Петром Радейком, Назаром Савком та Назаром Лозинським.

Відео культурно-мистецького дійства, що увійшло до «Книги рекордів України»:

https://www.facebook.com/tvoyemisto/videos/2224222691239150/

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *