Священик з Тернопільщини п’ять років вишивав ночами Хресну дорогу
Настоятель церкви Святої Трійці зі села Дзвинячка Борщівського району Микола Сус вишив усі стації Хресної дороги. Виставку цієї роботи організували в обласній раді.
Унікальна композиція складається з п’ятнадцяти частин. Кожну стацію Хресної дороги оспівує хор з Борщівського району. Автор твору священик Микола Сус каже, що таким чином хотів донести до людей значення подвигу Ісуса Христа.
«Хочу, щоб люди оглядали цю Хресну дорогу і прославляли Спасителя за те, що Він зробив заради кожного з нас. Хресна дорога має чотирнадцять стацій, але я вишив п’ятнадцять.
Бо всі чотирнадцять – це повільна смерть на Голгофі, але якщо смертю все закінчується, то тоді не треба нічого. Я починав з п’ятнадцятої стації, яка означає перемогу Ісуса Христа. Вишивав Хресну дорогу Спасителя майже п’ять років переважно ночами. І в лютому цього року завершив», – розповідає отець Микола Сус.
У передпасхальний час така композиція особливо актуальна, – каже представниця спільноти «Матері в молитві» Ольга Макарова. Адже вишита «Хресна дорога» відтворює страждання Ісуса Христа, – повідомляє prosvit.
«Хочеться, щоб Хресну дорогу Спасителя побачило якомога більше людей, бо цей твір допомагає нам побачити своїми очима шлях Ісуса на Голгофу, Його смерть і воскресіння. Нам треба нарешті зрозуміти, що насправді означає Пасха», – відзначає Ольга Макарова.
Автор вишитої Хресної дороги с священик Микола Сус каже, що найбільш важлива п’ятнадцята стація – Воскресіння Господнє. Це означає, що тяжка Хресна дорога Спасителя завершилася перемогою.
Зберігатиметься унікальна композиція у храмі села Дзвинячка Борщівського району.
П’ятнадцять років шукали особливу схему для вишиття хресної дороги, а тоді ще півтора року втілювали задумане в реальність. У мешканців села Покропивна, що у Козівському районі, у місцевій церкві з’явилось 14 ікон Хресної дороги.