Сусанна Чахоян: “Я та людина, яка любить віддавати те, що накопичила”

Майстер-клас для студентів Академії мистецтв імені Павла Чубинського та всіх бажаючих влаштувала зірка світового оперного мистецтва, володарка сопрано божественної краси, Заслужена артистка України Сусанна Чахоян. Прикметно: майстер – класи знаменитостей світового рівня стають доброю традицією у цьому мистецькому виші.

– Сьогодні у нас особлива гостя, – наголосив у вітальномуслові ректор Академії, професор Василь Романчишин. – Без перебільшення пані Сусанна Чахоян – моя улюблена співачка. Сусанна Валеріївна народилася у родині музикантів у місті БілаЦерква. Навчалася в Одеській середній спеціальній музичній школі імені Петра Столярського. 1993 року вступила до Одеської національноїмузичної академії імені А. В. Нежданової, яку закінчила 1997 року у класі фортепіано (клас професораЛюдмилиГінзбург).

Гарно складалася кар’єра піаністки. Попереду булизакордонні стажування та перспективи. Але доля звела Сусанну Чахоян з видатною українською співачкою Євгенією Мірошниченко. І це круто змінило життя пані Сусанни.

Внаслідок тривалого спілкування і навчання в Київській консерваторії сформувався прекрасний тембр і чудовий діапазон голосу Сусанни Чахоян. Знову ж таки були закордонні стажування та пропозиції працювати в інших країнах. Але все ж таки рідна земля вабить до себе, і хоче, щоб талант проростав тут.

Тривалий час Сусанна Чахоян працювала саме в Україні. Нині ж поєднує роботу і в Україні, й закордоно: викладає в КМАМ імені Р.М. Глієра, а також є професоркою Віденської консерваторії.

Сьогодні маємо чудову нагоду подивитися, як працює справжній педагог, та перейняти певні навички, вміння, компетенції.

Так і сталося. Упродовж більш ніж двох годин Сусанна ВалеріївнаЧахоян влаштовувала вишколи одразу шістьом майбутнім зіркам української сцени. При чому, троє з них опановують мистецькі професії саме в Академії мистецтв імені Павла Чубинського, ще двоє – в інших учбових закладах столиці. Також на майстер – клас завітала юна майбутня абітурієнтка Академії шістнадцятирічна школярка Ольга Колекціонова.

Отже, щастя осібно отримати майстер – клас від Сусанни Чахоян мали: Олександра Неїжко, Роман Ткачук, Дарія Хворостяна, Феодосій Маховиков, Вероніка Білецька та Ольга Колекціонова.

Підтримали майстер-клас своєю безпосередньою участю концертмейстери Ангеліна Максимівна Стукаленко та Катерина Володимирівна Іщенко.

Голосові вправи почасти переривалися оплесками та супроводжувалися добрим гумором. За дійством  уважно стежили зацікавлені глядачі, а з-за вікон – благословляли на творчість образи Святих із золотих маківок Храму Спаса на Берестові та перші квітучі абрикоси.

Після завершення майстер – класу Василь Григорович Романчишин нагородив Сусанну Валеріївну Чахоян подячним дипломом та подарував чудові квіти на знак пошани від колективу Академії.

– Я вражена дуже високим рівнем підготовки студентів, – поділилася думками Сусанна Чахоян. – Прекрасні, чисті голоси. Велика подяка викладачам Академії, які зберігають ці голоси. Вразив також дуже теплий прийом. Для мене завжди спілкування з творчою молоддю – величезна радість. Я є та людина, яка любить віддавати те, що накопичила. Мала такий приклад від своїх професорів, тож намагаюся по життю втілювати цей принцип щодо молодих талантів.

Творчі здрбутки Сусанни Чахоян – гідні захвату:

1. Двічі стажувалася за кордоном: як піаністка у Франції та як співачка в Німеччині.

2. 1999 року була запрошена на роль Джульєтти у новій постановці Національної опери України («Ромео та Джульєтта» Ш. Гуно). У наступні роки опанувала низку оперних образів, середяких Лючія («Лючія ді Ламмермур» Доніцетті), Джільда («Ріголетто» Верді), Мюзетта «Богема» Пуччіні), Паміна («Чарівна флейта» Моцарта), Лейла («Шукачіперлів» Бізе) тощо.

3. 2008 року саме Сусанна Чахоян ініціювала ідею створення «Віденських вечорів» — програми міжнародної культурної співпраці Австрії та України, розробивши концепцію проєкту та ставши його арт-директоркою.

4. Гастролювала в Італії, Франції, Нідерландах, Австрії.

5. Сусанна Чахоян є лауреаткою V Міжнародного конкурсу вокалістів у Будапешті, присвяченому опері «Ромео і Джульєтта» Ш. Гуно (Угорщина, 2000, друга премія), Міжнародного конкурсу “Бельведер” у Відні (Австрія, 2004, премія публіки), лауреаткою другої премії та спеціального призу за найкраще виконання творів Верді на Міжнародному конкурсі в Алькамо (Італія, 2008). Була постійною гостею фестивалів «Зірки планети» (Ялта), «Прем’єри сезону» та інших.

6. Нагороджена Золотою медаллю Міністерства культури Вірменії, а також Орденом Святої Варвари.

7. Лауреатка премії «Жінка ІІІ тисячоліття» в номінації «Рейтинг» (2018).

Ольга ДУБОВИК

світлини авторки

Like

Світлана

Редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 10 =