Стали відомі лауреати літпремії «Сад божественних пісень»

Цю відзнаку у 2005 році заснували Волинське товариство «Світязь» і ГО «Чернігівський інтелектуальний центр» за сприяння Національної спілки письменників України, Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України та міжнародних громадських організацій.

З 1 листопада 2014-го засновником цієї премії стала Міжнародна літературно-мистецька Академія України (президент Сергій Дзюба), котра об’єднує 155 відомих письменників, перекладачів, журналістів та науковців із 55-ти держав.

Серед лауреатів за минулі роки – Іван Дзюба, Юрій Мушкетик, Микола Жулинський, Василь Голобородько, Михайлина Коцюбинська, Валерій Шевчук, Рауль Чілачава, Михайло Слабошпицький, Кость Москалець, Ігор Калинець, Ігор Качуровський, Віра Вовк, Тетяна Дзюба, Сергій Дзюба, Богдан Бойчук, Ігор Павлюк, Павло Вольвач, Віктор Неборак, Володимир Шовкошитний, Дмитро Дроздовський, Анна Багряна; Кшиштоф Зануссі, Богдан Задура, Боян Ангелов, Димитр Христов, Імант Аузінь, Рісто Василевскі, Бенедикт Дирліх, Ріта Кіндлерова, Ауезхан Кодар, Віра Чорний-Мешкова, Сограб Рагімі, Сейран Сулейман, Інга Крукаускене та інші відомі письменники, науковці, перекладачі, журналісти, громадські діячі і меценати – з України, США, Великобританії, Німеччини, Канади, Італії, Швеції, Болгарії, Чехії, Польщі, Сербії, Македонії, Латвії, Литви, Ізраїлю, Грузії, Росії, Казахстану, Білорусі та Бразилії.

Цьогоріч надійшло понад 700 пропозицій з України та закордону. Кандидатуру знаного письменника Володимира Брюггена на здобуття премії висунула Міжнародна літературно-мистецька Академія України (рішення журі ухвалене за його життя).

Отже, названо лауреатів. Ними стали:

1. Письменник Володимир Брюгген (м. Харків) – за книгу афоризмів «Восьма книга» («Блокноти»).

2. Український письменник та перекладач Василь Барка (посмертно) (США).

3. Славіст-мовознавець, історик української літератури, літературний і театральний критик, активний учасник наукового та культурного життя української еміграції, Шевченківський лауреат Юрій Шевельов (Шерех) (посмертно) (США) – за видатний внесок у світову та українську літературу.

4. Письменник, генерал-отаман Українського Козацтва, мужній борець за незалежну Україну в радянські тоталітарні часи, соратник Василя Стуса – Дмитро Шупта (м. Одеса) – за опублікований визначний поетичний доробок «Осягнення»; за створені вокальні цикли спільно з відомими українськими композиторами – Петром Лойтрою та Володимиром Стеценком, присвячені Григорієві Сковороді; за публікацію наукової гіпотези про восьмирічне (з перервами) перебування Г. С. Сковороди у Великому Бурлуку; а також – за видатну громадську, правозахисну, патріотичну діяльність на благо України.

5. Композитор, автор та виконавець пісень, лауреат всеукраїнських конкурсів і фестивалів Петро Лойтра (м. Мала Виска Кіровоградської обл.) – за вокальну збірку «Осягнення» про життя і діяльність Григорія Сковороди на вірші Дмитра Шупти.

6. Письменниця Антонія Цвід (Київ) – за трилогію: роман-перформанс в картинах і етюдах «Возлюбленик муз і грацій. Кохані жінки Тараса Шевченка».

7. Письменник Павло Щегельський (м. Київ) – за книги «Полювання на homo sapiens» (романи та оповідання), «Театр абсурду» (вірші) і «Бюст молодої поетеси» (сатиричний роман) та визначне творче подвижництво.

8. Засновник і голова Подільського Товариства імені Г. Сковороди, ректор Хмельницького інституту соціальних технологій Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», доктор педагогічних наук, професор Михайло Чайковський (м. Хмельницький) – за популяризацію філософської, світоглядної спадщини Григорія Сковороди.

9. Науковець, доцент Казахського національного університету імені аль-Фарабі Гюльнар Муканова (Казахстан, м. Алмати) – за значну наукову діяльність, популяризацію української літератури в Казахстані.

10. Письменниця та громадський діяч Олена Ананьєва (Німеччина, Франкфурт-на-Майні; Україна, Одеса) – за майстерне поєднання глибокого психологізму, вишуканої поетичності та актуальності в романі-трилогії «Втеча. Код любові», «Втеча. Код стійкості», «Втеча. Код вірності», а також подвижницьку громадську діяльність і популяризацію української літератури в світі.

11. Доктор культурології Олексій Давидов (Російська Федерація) – за книжку «Неполітичний лібералізм у Росії. Досвід соціокультурного аналізу
художніх текстів», а також – за значний внесок у популяризацію української літератури в світі.

12. Письменниця, науковець, професор Прикарпатського університету імені В. Стефаника Ольга Слоньовська (м. Івано-Франківськ) – за книжку «Дівчинка на кулі».

13. Письменник Олександр Гунько (м. Нова Каховка Херсонської обл.) – за книжку поезій «Сталкери по крові».

14. Письменниця Ольга Рєпіна (м. Дніпро) – за книжку «Світло не в моєму вікні».

15. Письменник та журналіст Григорій Войток (Чернігівська обл.) – за плідну діяльність у галузі літератури і публіцистики, зокрема книжку нарисів «Тернистий шлях благородної справи» та роман «Безбатченки».

16. Засновники та очільники відомого всеукраїнського порталу «Жінка-Українка»: громадський діяч Юрій Пероганич і письменниця, журналіст Тетяна Череп-Пероганич (м. Київ) – за подвижницьку діяльність на благо України.

17. Громадський діяч, перекладач, голова правління ГО «Українська ініціатива» Юрій Косенко (м. Київ) – за значну громадську, патріотичну діяльність на благо України.

18. Депутат Чернігівської обласної ради, директор ПСП «Пісківське», меценат Валерій Колоша (с. Піски Бахмацького району Чернігівської обл.) – за визначну благодійну та громадську діяльність, проведення всеукраїнських фестивалів «Відродження українського села, його духовності і культури».

19. Директор ПСП «Авангард», меценат Василь Булах (с. Курінь Бахмацького району Чернігівської обл.) – за визначну благодійну та громадську діяльність на благо України.

Фото із сайту mus.art.co.ua

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *