Сьогодні – 210-та річниця від дня народження Тараса Шевченка

Тарас Григорович Шевченко. Його ім’я стало символом України. Його називають народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу. Він залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави.

З нагоди 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка по всій країні проходитимуть культурно-мистецькі заходи, присвячені митцю. Від концертів і вистав до літературних читань та освітніх лекцій, які мають за мету висвітлити невідомі сторони з біографії поета та по-новому поглянути на його творчість.

«Головна мета – мовою мистецтва вшанувати пам’ять Кобзаря та його творчий спадок, що ніколи не втрачав актуальності, а сьогодні особливо гостро відгукується в серці кожного українця. Комунальні заклади культури – театри, музеї, бібліотеки, муніципальні творчі колективи, клубні заклади – підготували для містян і наших гостей проєкти, вечори-вистави, концертні програми, майстер-класи, літературні читання, виставки, театралізовані екскурсії, літературно-музичні вечори тощо. Загалом понад 30 тематичних подій, що цікаво та креативно висвітлять і вшанують багатогранну постать нашого Великого Кобзаря», – йдеться на сайті Київської міської влади.

Так, 8 березня в Музеї історії міста Києва відбудеться концертна програма Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.М. Ревуцького.

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва презентують тематичну виставку, концерті виступи та інтерактивну програму для школярів «Образ Кобзаря в декоративному мистецтві».

Наступного дня на Співочому полі триватимуть майстер-класи для дітей та підлітків зі створення каліграфічних листівок із поезіями Кобзаря від Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень.

У муніципальному театрі опери і балету для дітей та юнацтва, театрі юного глядача, академічному театрі ляльок, театрах «Колесо» і «Сузір’я», мистецько-концертному центрі ім. І. С. Козловського пройдуть концерти-вистави, вечори, творчі проєкти, літературні читання тощо.

10 березня Музей Лесi Українки проведе театралізовану екскурсію «Плеяда. Таємна вечірка». У неділю також у храмі Різдва Христового на Подолі на Поштовій площі проведуть заупокійну панахиду за Тарасом Шевченком.

11 березня в Київському літературно-меморіальному музеї М. Т. Рильського відбудеться виступ кобзарів «Серед степу широкого, на Вкраїні милій», які виконають твори на вірші Т. Г. Шевченка.

Кобзареве слово, незважаючи на плин років, продовжує торкатися душі кожного українця. Його твори не втратили своєї актуальності  і в наш тривожний час, коли український народ веде запеклу боротьбу проти російської агресії. Сьогодні у творах Шевченка знаходимо силу, віру та наснагу.

І віримо, що “на оновленій землі ворога не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі”.

В ньому наша історія, наша мрія, наша надія. Пам’ять про поета вічна.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *