Розповідаємо про тих, кого “коронували” за Слово

У найвагомішій номінації “Романи” дипломанткою Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова” стала молода київська поетеса Анна Малігон за роман “Комахи свого бурштину”, а володарем першої премії — херсонець Віктор Михайлов (“Останній бій Урус-Шайтана”).

Відзнаки переможцям вручили у Києві 15 червня.

Усього за 17 років свого існування цей, за словами всесвітньо відомого бразильського письменника Пауло Коельо, унікальний мультикультурний проект, якому немає аналогів у світі, відкрив понад 600 нових імен в царині романів, кіносценаріїв, п`єс, пісенної лірики та творів для дітей. Серед них – Василь Шкляр, Марія Матіос, Андрій Кокотюха, Ірен Роздобудько, Лариса Денисенко, Галина Вдовиченко. Конкурс заснували подружжя Юрій і Тетяна Логуш.

За літературними “Оскарами” (статуетка переможців “Коронації слова” чимось нагадувала цю голлівудську нагороду) піднімалися на сцену визнані компетентним журі кращими кіносценаристи, поети, драматурги. Серед них – багато знаних в Україні імен.

Так, в номінації “Кіносценарії” першу премію отримав відомий український художник, письменник, драматург Віктор Рибачук із Вінниці за “Військовий доктор”, у номінації “П`єси” — на першій позиції письменник із Коломиї, заступник голови Івано-Франківської організації Національної спілки письменників України Ярослав Ярош, на другій — відомий драматург, киянка Неда Неждана.

Та більшість переможців цьогорічного конкурсу “Коронація слова” стали справді відкриттями для українських читачів. Так, Світлана Дідух-Романенко з Борисполя перемогла відразу в двох номінаціях — здобула ІІІ премію в “Пісенній ліриці” за вірш “Море моє — чоловік” і першу – у “Віршовані твори для дітей” – за “Кота, що любив океан”.

А Леся Родіна приїхала разом з чоловіком і немовлям на руках аж із Козятинського району Вінницької області, щоб отримати спеціальну відзнаку від пригодницького журналу для дітей “Крилаті” за віршований твір для дітей “Загадки-веселинки від бабусі Василинки”.

Не лише другу премію в номінації “Пісенна лірика”, а й спеціальну відзнаку від мистецької агенції “Територія А” отримав також Анатолій Ройченко з Овідіополя Одеської області за пісенний твір з такою простою і водночас доброю і теплою назвою “Навари мені, мамо, борщу”. Вручала її номінанту відома культурна діячка, художниця і співачка Анжеліка Рудницька. А ще, крім відзнаки “Території А”, Анатолію Ройченку вручили оригінальний дарунок — сертифікат на відвідання ресторану “Канапка”, який славиться своїм дуже смачним борщем.

Директорові Інституту літератури НАН України Миколі Жулинському випала честь нагороджувати переможців у найголовнішій номінації конкурсу “Золотий письменник”. На неї можуть претендувати лише ті літератори, які видали свій твір, написаний українською мовою, тиражем понад 100 тисяч примірників.

Цього року “Золотими письменниками” було визнано — Раїсу Іванченко, Тамару Коломієць, Галину Вдовиченко, Івана Драча, Михайла Слабошпицького, Віктора Міняйла, Дмитра Павличка та Ігоря Помаранцева.

Алла ТОПЧІЙ
Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Фото на головній:
Подружжя Юрій та Тетяна Логуші вручають відзнаку переможця у номінації “Романи” Віктору Михайлову

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *