Помер артист Михайло Державін
На 82-му році життя помер артист Михайло Державін, повідомляє Московський академічний театр сатири. Причину смерті поки не називають (“після тривалої тяжкої хвороби”), про дату прощання і місце поховання Державіна оголосять пізніше.
Михайло Державін на сцену вийшов практично у спадок. Його батько, теж Михайло Державін, був провідним актором Вахтанговського театру. Після школи Державін-молодший вступив у Щукінське училище, а потім його запросили до театру імені Ленінського комсомолу (нині “Ленком”).
З 1967 року Михайло Державін працював у Театрі сатири, де став провідним актором. Серед вистав з його участю – “Лазня”, “Звичайне диво”, “Ревізор”, “Лихо з розуму” і “Щасливців-Нещасливців”.
Але справжню популярність Державіну приніс його досвід роботи на телебаченні. Наприкінці 60-х виник “Кабачок 13 стільців”, в якому відомі актори зверталися один до одного з додаванням до імені або посади “пан” чи “пані”, ніби перебували у Польщі. Стилізація під Польщу потрібна була для того, щоб створити своєрідний театр мініатюр, зібраних з усього світу.
Головні ролі грали актори Театру сатири – Ольга Аросєва (пані Моніка), Віктор Байков (пан Вотруба), Спартак Мішулін (пан директор), Тетяна Пельтцер (пані Ірена) і багато інших. Роль пана ведучого, який забезпечував зв’язок між окремими сценками, спочатку грали Олександр Белявський і Андрій Миронов, а потім було призначено Михайла Державіна. Він залишався ведучим шоу аж до закриття “Кабачка” в листопаді 1980 року.
У кіно Михайло Державін знімався не надто багато. Проте в його кінобіографії майже три десятки фільмів. Серед найяскравіших – кумедна екранізація роману Джерома К. Джерома “Троє у човні (не кажучи про пса!)”, “Наречений із Маямі”, “Старі шкапи” Ельдара Рязанова, “Мексиканський вояж Степанича”.
Але головними для Державіна залишалися театр та естрада. Його дует зі шкільним другом Олександром Ширвіндтом склався ще під час навчання, вони разом виступали і вели телепередачі впродовж практично всього життя – наприклад, “Ранкову пошту” в 1985 році та “Хочу все знати”.