Після успішного туру країнами Європи “The Great Gatsby Ballet” знову – на сценах України

Балет «Великий Гетсбі» – найуспішніший і наймасштабніший балетний проект в історії незалежної України, який не має аналогів у світі. Від часу київської прем’єри “The Great Gatsbу Ballet” у жовтні 2014-го цю революційну постановку побачили у понад трьох десятках європейських міст.

Понад 60 000 глядачів забезпечили виставі аншлаги на головних майданчиках Європи. І ось балет повертається на підмостки рідної країни – покази відбудуться у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі тааркові. А після туру Україною творча команда «Великого Гетсбі» на два роки вирушить у світове турне містами США, Канади, Китаю та країн Європи.

Над проектом “The Great Gatsbу Ballet” працював міжнародний зірковий склад творців. Режисером-постановником є один із найбільш затребуваних хореографів сучасності, за версією “The New York Times”, культовий Дуайт Роден (США), на рахунку якого постановки для Ленні Кравіца, U2, Cirque du Soleil, Принца… Музику до балету створили знаний продюсер Костянтин Меладзе й композитор Юрій Шепета.

Незмінним виконавцем головної ролі, а також художнім керівником постановки є Денис Матвієнко – найтитулованіший український танцюрист, єдиний у світі володар чотирьох гран-прі міжнародних конкурсів: його ще називають «Баришніковим, Нурієвим і Годуновим в одній особі», його запрошують найкращі світові театри – від Токіо до Парижа і Нью-Йорка.

Найбільш неординарне сприйняття і виконання ролі Маєра Вульфшайма у «Великому Гетсбі», без сумніву, належить Кліффорду Вільямсу – знаменитому танцюристу із США, солісту “Complexions Contemporary Ballet”, судді телешоу “So you think you can dance”. Також у постановці задіяні Катерина Кальченко – солістка Одеського театру опери та балету, лауреат Міжнародного конкурсу балету імені Сержа Лифаря і Артур Гаспар – знаний танцюрист, соліст епатажної групи “Kazaky”, яка співпрацювала з Мадонною та світовими модними брендами, зокрема “Dolce and Gabbana” та “Dsquared”. Інші зіркові солісти балету – Станіслав Скринник, Іван Журавльов, Катерина Алаєва.

“The Great Gatsbу Ballet”, створений за мотивами роману-бестселера Френсіса Скотта Фіцджеральда, – це більше, ніж балет. Головна концепція його творців – вийти за рамки жанрів, які уже існують, і створити абсолютно новий напрямок, який не сковували б жодні правила, умовності, стереотипи й кордони. Це стильний мікс найсильніших сторін класичного балету, сучасного танцю і кінематографа. Водночас центральними темами цього унікального проекту є завжди актуальні й близькі кожному питання – любов, надія, мрії, слава, помста, зрада, самотність…

Галина ГУЗЬО

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *