Оскар-2020. Хто отримав найпрестижнішу кінопремію (+відео)

В ніч з 9 на 10 лютого на 92-й церемонії вручення Американської кіноакадемії стали відомі володарі Оскарів 2019 року.

У кінотеатрі Долбі зібралися головні зірки кіно, щоб першими дізнатися, хто в цьому році стане лауреатом найпрестижнішої кінопремії світу і володарем заповітної статуетки. Масштабна церемонія тривала три з половиною години.

Лідером за кількістю номінацій був психологічний трилер Тодда Філліпса “Джокер” — 11 номінацій, по 10 номінацій було у комедійної драми “Одного разу… в Голлівуді” Квентіна Тарантіно та історичної драми “1917” Сема Мендеса.

“Джокер”
Перемоги: Найкращий актор – Хоакін Фенікс, Найкраща музика

Програні номінації: Найкращий фільм, Найкраща режисерська робота – Тодд Філліпс, Найкращий адаптований сценарій – Тодд Філліпс і Скотт Сільвер, Найкращий монтаж, Найкраща операторська робота, Найкращий дизайн костюмів, Найкращий звук, Найкращий звуковий монтаж, Найкращий грим і зачіски

Перша “серйозна” робота комедіографа Тодда Філіпса стала справжньою сенсацією. Почалося все з того, що його інтерпретація персонажа коміксів DC, суперлиходія Джокера несподівано виграла Венеціанський кінофестиваль, а закінчилося рекордними у цьому році 11 номінаціями на “Оскар”. Філліпс з дозволу босів студії Warner Bros. поміркував про те, що може зробити зі звичайної людини карикатурного, але по-справжньому небезпечного психопата? А справжньою удачею для нього стала участь у фільмі Хоакіна Фенікса. Актор, який і до того блискуче грав героїв-маргіналів, героїв з розладами особистості, тут перевершив сам себе. І нехай фільму дорікали нібито романтизацією насильства, насправді Філліпс вклав у нього свої роздуми про природу зла, про наслідки нерозв’язних соціальних проблем і те, як легко скотитися у самісіньке пекло без підтримки і схвалення.

Сенсацією церемонії стала стрічка південнокорейського режисера Пон Чжун Хо — “Паразити”, яка отримала чотири Оскари і вперше за 92-річну історію премії стала фільмом, знятим іноземною мовою, який отримав нагороду Найкращий фільм.

Коли Джейн Фонда, яка оголошувала найкращий фільм року, вимовила зі сцени: “Паразити”, зал кінотеатру “Долбі” в Лос-Анджелесі вибухнув криками, свистом і оваціями. Голлівудські селебрітіз розуміли, що це рік Пона Чжун Хо, але не розраховували, що Американській кіноакадемії вистачить духу вийти за власні межі. Тому, коли над командою тріумфатора церемонії погасили світло через те, що промова занадто затяглася, Шарліз Терон і Том Генкс змусили зал хором кричати: “Up, up, up”, закликаючи дати корейцям договорити – заради історичного моменту можна і порушити регламент.

Три нагороди отримав фільм “1917” Сема Мендеса, і два Оскари — Джокер Тодда Філліпса, що був фаворитом церемонії.
До речі про візуальні ефекти. Перемога у цій категорії фільму “1917” теж стала сюрпризом церемонії. Так, у картини приголомшливий монтаж, який змушує повірити, ніби вона знята одним планом. Але монтажерську нагороду взяла спортивна драма “Аутсайдери”. А у цій категорії картині Сема Мендеса програли “Месники: Фінал”, “Зоряні війни: Скайвокер. Сходження” і гіперреалістична анімація “Король Лев”, що складаються з максимально просунутих спецефектів трохи більше, ніж повністю.

Одного разу в… Голлівуді

Перемоги: Найкращий актор другого плану – Бред Пітт, Найкраща робота художника-постановника

Програні номінації: Найкращий фільм, Найкраща режисерська робота – Квентін Тарантіно, Найкращий актор – Леонардо Дікапріо, Найкращий оригінальний сценарій – Квентін Тарантіно, Найкраща операторська робота, Найкращий дизайн костюмів, Найкращий звук, Найкращий звуковий монтаж

Квентін Тарантіно – головний голівудський кіноман, якщо не сказати кіногік. Свою безмежну любов до кіно він висловив у дев’ятій режисерській роботі під назвою “Одного разу в… Голлівуді”. У фільмі Тарантіно вилив весь свій жаль з приводу закінчення Золотого століття Голлівуду, крапку на якому поставило вбивство акторки Шерон Тейт – вагітної дружни режисера Романа Поланського. Озброївшись своїми звичними сценарними і режисерськими інструментами Тарантіно просто взяв і переписав криваву драму, паралельно забезпечивши її смішним, жорстоким і насиченим діалогами сюжетом про дружбу усе менш популярного актора вестернів Ріка Долтона (Леонардо Дікапріо) і його каскадера-асистента-водія Кліффа Бута (Бред Пітт). У підсумку тригодинний фільм завдяки фірмовим тарантінівським фішкам переглядається на одному диханні.

Головним музичним сюрпризом “Оскара” став зовсім не виступ Біллі Айліш, яка зворушливо виконала бітлівську Yesterday під ролик пам’яті померлих у 2019 році кінодіячів. Її появу анонсували заздалегідь. Здивував всіх Емінем. Про те, що він зачитає свій оскароносний трек Lose Yourself з фільму “Восьма миля” ніде не оголошували.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *