Намисто української літератури збагатилося перлинами оповідань Ольги Ходацької (+відео)

«Берег Віри, Надії, Любові». Таку назву має книжка української письменниці Ольги Ходацької, яка нещодавно побачила світ.

В  Національній спілці письменників України відбулася презентація цього видання.

«Берег Віри, Надії, Любові» – це історії людей, де чарівна атмосфера добра і кохання переплетена з життєвими випробуваннями і розчаруваннями, де віра і надія стають чи не єдиним шляхом до спасіння, де високі моральні цінності вступають у двобій із втратою орієнтирів і сенсу життя.

«Всі ми бажаємо радості й тепла, хочемо любити і бути потрібними, – розповідає авторка, – та іноді чомусь забуваємо плекати у своїх душах добро, красу, істину».

Родзинкою цього теплого творчого вечора була присутність прототипів героїнь життєвих історій, що увійшли до збірки оповідань. Вони ділилися враженнями, як красиво і легко пані Ольга зобразила людські долі.

Насправді, ці невигадані історії з прагненням оберігати рідних і близьких людей, бажанням творити добро трапляються щодня з кожним із нас, – ділилися героїні письменниці.  Оповідання читаються дуже легко.

Передмову «У пошуках щастя» написав професор, відомий науковець Іван Пилипович Ющук. Він назвав сорок оповідань, що увійшли до збірки,  «низкою коралів у намисті».

Професор Іван Ющук порівняв художній стиль Ольги Ходацької зі стилем Марка Вовчка.

«Оповідання Ольги Ходацької випромінюють лагідність і щирість, – зазначає Іван Пилипович. -Всі вони пройняті оптимізмом, вірою в людське щастя. Життєві історії, про які йдеться у них, допоможуть тим, хто переймається ними, обрати, а то й вирівняти свій шлях у житті до щастя.

Героїні оповідань Ольги Ходацької ніколи не впадають у розпач. Одна залюблена в сад, який має багато таємниць, як зрештою, й саме життя, тільки не кожен це бачить. Інша захоплюється квітами, а це і втеча від негараздів, і розрада для душі…Варто тільки почати думати про життя позитивно і воно почне змінюватися на краще…»

І враження справді саме таке. В цьому переконалися всі, хто читав і слухав оповідання Ольги Ходацької.

На свято письменниці зібралося шляхетне і знане творче сузір’я – як от народна артистка України Галина Гілярівна Яблонська, народний артист України, скрипаль, композитор  Кирило Вадимович Стеценко, професор Іван Пилипович Ющук, науковець,  автор проекту «100 років культурної дипломатії України» Тіна Пересунько, знаний поет і журналіст Василь Федорович Василашко, а також друзі та педагоги школи, де вже багато років викладає Ольга Миколаївна. А деякі друзі завітали з інших міст. Усі тепло вітали письменницю, бажали нових книжок-перлинок у щедрому життєвому намисті творчості.

Народна артистка України Галина Гілярівна Яблонська і Ольга Миколаївна Ходацька.

Народний артист України, відомий скрипаль, композитор і педагог Кирило Стеценко зачарував учасників цієї творчої зустрічі виконанням низки популярних творів. Особливо припали усім до душі «Шалені коломийки».

На прохання присутніх маестро виконав і знаменитий  «Щедрик» Миколи Леонтовича. Браво!

Зворушливо звучали у  виконанні пані Ольги Ходацької оповідання з нової збірки. Їх оригінально доповнили й музичні композиції у виконанні Ольги Янушкевич і Тамари Котелі з Будинку дитячої творчості «Нивки» Шевченківського району Києва. Весь вечір був насичений неймовірною позитивною енергетикою.

Ольга Янушкевич (крайня праворуч) і Тамара Котеля з Будинку дитячої творчості «Нивки вітають письменницю.

До речі, це вже друга книжка письменниці. Перша – «Душі моєї прекрасні миті» –  побачила світ у 2016 році.

Звичайно, і автограф від письменниці.

Нам, медійникам, приємно, що письменниця ще й у лавах Національної спілки  журналістів України, вона – методист гімназії-інтернату № 13 м. Києва та вчитель української мови і літератури, відмінник освіти України.  За її плечима – понад сорок років педагогічного стажу.

Дуже добре, що сьогодні до читача прийшла така книга. З розкішним Словом, вишуканим стилем, майстерно продуманими сюжетами. Ще один зріз життя. Але ж який!

Світлана  ФРОСЕВИЧ

Фото: “Український репортер”

 

 

 

Like

Світлана

Редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *