Відкриття головної сцени Національної оперети України викликало захват та овації глядачів

Після масштабної реконструкції днями відбулося грандіозне відкриття головної сцени Національної оперети України. Довгоочікувана подія викликала шквал захвату та овацій від глядачів, які отримали змогу першими потрапити у храм мистецтва.

Про це повідомила пресслужба театру.

«Сьогодні здійснилася наша мрія і ми відкриваємо головну сцену Національної оперети України, яку вже охрестили «театральним Версалем» – сказав гендиректор і художній керівник театру Богдан Струтинський.

Майстрам вдалося зберегти всю вишуканість оздоблення інтер’єру театру та втілити сучасні елементи дизайну. Окрім оновленої сцени відвідувачів зустріла абсолютно нова багаторівнева глядацька зала, в якій передбачили й місця для людей з інвалідністю.

«Особливо важливо, що під час реконструкції врахували потреби осіб з інвалідністю. Сучасна культура, в тому числі культура Києва, повинна бути безбар’єрною, інклюзивною. І цей заклад відповідає найвищим сучасним стандартам. Оперета – одна з найбільш життєрадісних форм творчості і це також дуже актуально у час пандемії та дуже складних геополітичних обставин», – зазначила Яна Барінова.

Під час реконструкції глядацької зали відремонтований аварійний портал сцени, здійснено проєктування та встановлення нового сценічного освітлення, системи вентиляції та кондиціонування, системи пожежного оповіщення, відеонагляду та камер спостереження. Замінено балки перекриття бельетажу та ярусу, прокладено нові електромережі, відреставровано стелю зали та оздоблено її ліпниною і розписом. Улаштовано нове паркетне покриття та нові крісла.

«Будівля, в якій розташована Національна оперета України, зведена у 1902 році і це перша масштабна реконструкція головної зали. Всі проведені роботи відповідають сучасним технологічним стандартам та націлені на створення комфортних умов як для глядача, так і для працівників театру», – зазначив Богдан Струтинський.

Потрапивши до оновленої зали глядачі не могли стримати емоцій захвату: «справжній європейський палац мистецтв», «театральний Версаль», «найкраща європейська зала», «кардинальні зміни!», «вражаюча зала!», «королівський шик!».

У день відкриття для глядачів підготували вражаючий Гранд-концерт, у якому представили всю палітру стилів та жанрів, у яких працює сучасний музичний театр європейського зразка. Улюблені та прем’єрні номери прозвучали у виконанні найяскравіших артистів театру.

Відкриття головної сцени – знакова подія, яка відкрила нову віху історії Національної оперети України.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *