Весну відкрили… книжки

Ви знаєте, як звучить дитяча мрія? А який звук мають зимовий ранок, місячне сяйво? Про це розповідають книжки видавництва Стефана Недериці «Класика», які серед інших були представлені на книжковій виставці «Київська весна – 2017», що проходила днями в Українському домі.

Мені видалося, що на цій презентації кожне видання було особливим, не схожим на інші. «Країна-сніговія», «Будиночок з води», «Птахи та янголи» – це книжечки із серії «Музична казкотерапія» уже згаданого видавництва.

Книговидавці охоче розповідають, збираючи коло зацікавлених слухачів:

«Кожна із книжок має обов’язковий музичний супровід – класичну музику чи звуки природи, народну українську музику чи музику інших народів світу. Ось, наприклад, мелодію водних стихій відкриє дитині книжечка «Казковий світ моря». Вона є першою із запланованої серії «Казковий світ природи». Наш видавець Стефан Недериця (а він не тільки письменник, а й диригент, музичний терапевт, викладач) об’єднав слово із музикою для виховання гармонійно розвиненої людини».

Гортаю «Першу музичну абетку» – книжечку із серії «Естетичне виховання майбутнього генія», видану одночасно українською, російською та англійською мовами, щоб допомогти малюкам швидше опанувати іноземні мови. Усі книжечки із надзвичайно гарними та витонченими ілюстраціями, доповненнями, з музичними іграми та СD-дисками.

Усього на виставці було представлено понад 70 вітчизняних видавництв: «Либідь», «Дніпро», «Мистецтво», «Букрек», «Видавництво Старого Лева», «Картографія», «Адеф-Україна», «Теза», «Ранок», «Веселка» тощо.

Відвідувачі не лише купували книжки, а й спілкувалися з авторами під час автограф-сесій і презентацій.

Підходжу до стенду добре знаної поетеси Ганни Чубач. Її «Скарбничка дитячих віршів» була, як завжди, гостинно відкрита для усіх бажаючих. Абетки, загадки, швидкомовки, лічилки, казочки… Справжнє диво! Саме така література потрібна нашим дітям.

– Скільки ж ваших дитячих книжечок видано? – запитую у «золотої письменниці України».

– Та трішки є, – скромно відповідає пані Ганна.

А ми знаємо, що цього «трішки» вельми багато. Самих віршованих абеток – 12! А ще з-під пера письменниці за півстоліття творчої праці вийшло більше сотні книжок для дітей. Багато хто з дитинства пам’ятає її Черепаху-аху. Також Ганна Чубач створила понад півтисячі пісень. Тому цілком заслужено торік Ганна Танасівна отримала відзнаку «Золотий письменник України».

На виставці пані Ганна з любов’ю писала побажання маленьким читачам, роздаровувала свої книжечки відвідувачам. Такою, власне, вона і є у повсякденному житті – неймовірно інтелігентною, доброю і щирою. А ще – великою патріоткою.

«Для дітей, окрім веселих героїв, потрібні й патріотичні віршики про прапор, тризуб, свята, – каже поетеса. – От я і стараюся бути потрібною малечі».

Зовсім недавно побачила світ її нова книжка «Українчики ідуть!».

Загалом на виставці було дуже багато «поживи для душі». Скажімо, знана поетеса Наталка Поклад особисто представила низку чудових книжечок. Ісі вони «просилися» до рук: тому охоче придбала для внучки і «Ластівчин привіт», і «На веселій вулиці”.

Захопили і твори поета, кіносценариста Аркадія Музичука: «Де нічка ночувала», «Сніданок для ведмедика», «Бородатий кіт».

Не втрималася, щоб не попросити автограф у Анатолія Грищука — його “Сонячний зайчик” і “Півник Ціпко” – дивовижні.

Усі, кого цікавили пригодницькі книжки про козаків, мали змогу погортати і придбати книжки видавництва “Коректа” Вадима Карпенка, яке спеціалізується на виданні як підліткової та дитячої ілюстрованої літератури, так і словників та навчальної літератури з іноземних мов.

Вітчизняні видавництва підготували для читачів і книжки, що вже давно полюбилися, і багато новинок. Наприклад, видавництво «Саміт-книга» презентувало твір кінокритика Сергія Тримбача «Кіно, народжене Україною», а видавництво «Ярославів Вал» – двотомник спогадів Дмитра Павличка та «Материк» Павла Мовчана. Також уже стало традицією під час «Київської весни» збирати книжки для дитячих бібліотек Донецької і Луганської областей.

Світлана КОВАЛЬОВА
Фото Олексія ІВАНОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *