Співак Павло Табаков розповів «Українському репортеру» про пісні для фронту

«Дорога на схід» започаткувала великий і дуже потрібний проект – «Пісні Війни».

Спочатку Павло Табаков у співавторстві з чернівецьким поетом Василем Фесюком написав пісню «Дорога на схід» для підняття бойового духу бійців АТО. А потім вирішив, що і співатимуть її воїни, які бачили пекло війни, зазирали в очі смерті. У них це вийде краще. Так із запису пісні «Дорога на схід» стартував масштабний соціально-мистецький проект #ПісніВійни, метою якого є випуск пісенного диска.

«Український репортер» поспілкувався з автором пісні, популярним співаком, переможцем двох найпопулярніших телешоу України – «Шанс» та «Голос країни» Павлом Табаковим:

– Дуже тішуся тим, що пісню «Дорога на схід», яку я створив спільно із поетом Василем Фесюком, виконали українські воїни – п’ятеро хлопців, які захищали Україну зі зброєю в руках і готові були віддати за нашу землю найдорожче – життя. Коли ми записували «Дорогу на схід», то на студії у менеджера Галини Гузьо виникла ідея започаткувати проект #ПісніВійни, який об’єднав би твори, авторами та виконавцями яких є бійці АТО.

До втілення цієї ідеї в життя долучилося багато моїх колег по сцені. І мені приємно, що саме «Дорога на схід» стала поштовхом до такої потрібної справи, яка згуртувала десятки патріотів України.

Уже три роки на Донбасі триває війна, фронтові пісні народжуються і ще будуть народжуватися…

Такі пісні потрібні і нашим захисникам як підтримка, і мирному населенню – як нагадування про те, що боротьба за волю нашої країни триває. А коли нарешті замовкнуть автомати, у #ПісняхВійни залишиться пам’ять українців – про наші непрості дні.

Останні три роки я спілкувався з багатьма українськими бійцями, і більшість із них жалілися, що бракує драйвових українських пісень, які там, в зоні АТО, піднімали б бойовий дух і додавали б патріотизму.

Пісні на фронті потрібні настільки ж, наскільки потрібні їжа і вода. Саме народжені на передовій пісні і є справжнім і найчеснішим документом цієї війни.

Їх уже сьогодні потрібно ретельно збирати, записувати на професійній студії і максимально доносити як до тих, хто на фронті, так і до тих, хто живе на мирній території, – щоб зберегти нашу новітню історію.

Світлана КОВАЛЬОВА
Фото із сайту “Високий замок

Про проект #ПісніВійни читати тут:

Пісні війни: уперше воїни співають із зірками

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *