Прем’єра пісні від легендарної «Піккардійської Терції» (+відео)

Восени цього року унікальний гурт “Піккардійська Терція” святкує своє 25-річчя. Їх по праву можна назвати співцями саду ангельських пісень.

Чверть століття ці метри естради зачаровують своїми задушевними піснями, щоразу даруючи публіці нові хіти. Винятком не буде і цьогорічний ювілей – до свого 25-річчя «піккардійці» записують новий, п’ятнадцятий за ліком, студійний альбом під назвою «Лети…». До нього увійде і “Колисонька кленовая”, прем’єрою якої “Терція” люб’язно ділиться із читачами “Українського репортера”.

Автор слів «Колисоньки кленової» – Андрій Панчишин, музики – Віктор Морозов. Аранжування Андрія Капраля, перкусія – Володимира Якимця. Запис та зведення пісні відбулися на студії Virtuoso Records (звукорежисер – Богдан Нестор).

– У нашому репертуарі це ще одна геніальна пісня Віктора Морозова, – розповідає художній керівник «Піккардійської Терції» Володимир Якимець. – В останні роки практично жоден наш концерт не обходиться без «Колисоньки». Зрештою, як і без інших пісень, музику до яких написав Морозов: «Людина», «Спитай», «Утоптала стежечку»…

– Коли я понад 30 років тому писав музику до «Колисанки» (а так в оригіналі називався вірш Андрія Панчишина), то уявляв, що її співатиме жінка – скажімо, Ніна Матвієнко, – пригадує Віктор Морозов. – Коли ж на якійсь забаві удома в Андрія я наважився вперше продемонструвати «Колисанку» йому і присутнім друзям, то був змушений заспівати високу жіночу партію («Ой, ми люляй…») фальцетом. Несподівано усім сподобалося таке моє «жіноче» виконання, а художник Влодко Кауфман, який був серед гостей, навіть сказав: «Це – космос!». Відтоді я й почав співати цю пісню на різних концертах, уявляючи себе Ніною Матвієнко (сміється). Коли ж довідався, що «Колисоньку кленовую» вирішила виконувати «Піккардійська Терція», та ще й у такій розкішній джазовій інтерпретації, неабияк зрадів, адже виконання «піккардійців» завжди стає гарантією найвищої якості.

На сцені своє 25-річчя «Піккардійська Терція» розпочне святкувати із вересня. Заплановано концерти як в Україні, так і за кордоном, зокрема у США й Канаді. А 30 вересня великий концерт гурту відбудеться на сцені Національного палацу «Україна» у Києві.

«На концерті 30 вересня у Палаці «Україна» розповідатимемо нашу історію. Але це буде не історія «Терції», а історія української музики, на якій ми виростали і яка вплинула на нас як на музикантів. Тож це буде не просто святкування 25-річчя «Піккардійської Терції», а вечір, присвячений нашій улюбленій музиці», – розповідає художній керівник «Терції» Володимир Якимець.

У ювілейному концерті чоловічого секстету звучатимуть пісні Володимира Івасюка, Миколи Мозгового, Богдана Весоловського, Ігоря Білозіра, Віктора Морозова, Олександра Шевченка, Андрія Панчишина, Андрія Кузьменка («Скрябін»), Сергія Кузьмінського («Брати Гадюкіни») та інших авторів, які залишили свій слід в історії української музики.

Послухати пісенну прем’єру від «Піккардійської Терції» – «Колисоньку кленовую» – можна тут:

Довідково:

«Піккардійська Терція» – унікальна українська акапельна формація. Її учасники: Володимир Якимець, Ярослав Нудик, Богдан Богач, Андрій Капраль, Андрій Шавала та Роман Турянин. За чверть століття стрімкої пісенної кар’єри цей чоловічий гурт по праву завоював звання музичної легенди України, а його учасники стали визнаними метрами акапельного співу.

Переможці численних музичних фестивалів, в тому числі “Червона рута”, телеконкурсів.

Від року свого заснування – 1992-го «Терція» випустила чотирнадцять різножанрових альбомів та збірок.

У репертуарі «Піккардійської Терції» – понад 300 пісень у найрізноманітніших музичних стилях: поп, рок, класика, фольк, джаз, кантрі, духовна музика, рок-н-рол, блюз… На 95 відсотків це – україномовний репертуар. Хоча загалом у пісенному активі секстету є пісні 12-ма (!) мовами. Не менше вражає й географія виступів формації: Польща, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція, Канада, США, Велика Британія, Бельгія, Швейцарія і навіть Сингапур. У 2008 році вокальна формація удостоїлася найпрестижнішої культурно-мистецької нагороди – Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Фото з офіційної сторінки www.tercia.com.ua

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *