Новий роман Сергія Жадана «Інтернат» уже підкорив Київ

У Будинку кіно відбулася презентація роману Сергія Жадана «Інтернат», який розійшовся серед його шанувальників за лічені хвилини. «Український репортер» був свідком цієї неординарної події в культурному житті столиці.

В залі столичного Будинку кіно яблуку не було де впасти під час презентації нової книжки Сергія Жадана, якого просто обожнює молодь. Дівчата і хлопці заполонили всю залу, навіть стояли у проходах і тісним кільцем обступили автора прямо на сцені.

«Події, про які йдеться в цьому романі, відбуваються у січні 2015 року, –розповідає автор про новий твір. – Тут немає географічних назв, але людина, яка слідкує за подіями на Донбасі, впізнає Дебальцеве та інші місця в ті дні, коли українське військо не виходило з міста.

Один із двох головних героїв книги – Паша, який викладає українську мову в невеличкій школі на Донеччині. Він не цікавиться політикою, слабко розуміє, що відбувається довкола, і намагається не звертати уваги на війну.

Але стається так, що війна звертає на нього увагу. Він вимушений перетнути лінію фронту, яка проходить через станцію, де він мешкає, щоб забрати свого племінника і повернутися назад. Для цього він має визначитися, на чиєму боці його дім».

Жадан починає зі сцени читати уривок з нової книги, а потім декламує свої ще не опубліковані вірші, які так чи інакше пов’язані з подіями, описаними в романі. Захоплена молодь аплодує улюбленому письменнику і поету.

По закінченні заходу його численні прихильники вишиковуються у довжелезну чергу, щоб отримати бажаний автограф у книжках, які розкупили ще до початку заходу.

Один із них – Ярослав, який, стоячи у черзі, вже розпочав читати роман. «Мені вже подобається», – зауважує він, майже не відриваючись від книжки.

Своїм захопленням творчістю Сергія Жадана поділився з «Українським репортером» і міністр культури Євген Нищук:

«Без будь-яких перебільшень, це справді культовий письменник, поет, митець, діяч. Моє ставлення до Жадана трошки більше, ніж до письменника. Я його знаю як сподвижника багатьох визвольних моментів у боротьбі за українську культуру. І я дякую йому за той градус, який є нині у Харкові в частині культурного життя.

На жаль, мені особисто не вдалося зіграти у виставі театру Франка, за яку я боровся, – «Гімн демократичної молоді». Упевнений, що проект Жадана, який відбудеться у Харківській опері, розкриє його можливості як драматурга і сценариста.

Крім того, нині тривають зйомки фільму «Ворошиловград» – кінематограф чекає на нього. Думаю, що багато речей ще має бути втілено на базі його творчості. Не виключено, що це буде і новий роман «Інтернат». Як міністр, я відкрито лобіюватиму реалізацію його творчості, його ідей. Адже це наш суперсучасник, який поведе за собою багатьох людей».

Марина ХОВРАХ
Фото Олексія ІВАНОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *