«Київська пектораль»: вітаємо найкращих

В Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбулася 25-та церемонія вручення театральної премії «Київська пектораль-2016».

Цьогоріч присуджували премію у 14 номінаціях: “Краща драматична вистава” (“Без вини винні”, Театр на Липках), “Краща музична вистава” (“Графиня Маріца”, Театр оперети), “Краща камерна вистава” (“Ми, Майдан”, театр “Колесо”). Кращою виставою для дітей визнано “Містер Р-р-р” (“Театр маріонеток”).

За кращу режисерську роботу “Пектораль” отримав Стас Жирков за роль у виставі “Слава героям” (копродукція театру “Золоті ворота” та Івано-Франківського театру імені Івана Франка).

Роль Річарда III, якого зіграв Богдан Бенюк у однойменному спектаклі (Театр імені Івана Франка), визнано кращою…

Нагороду за кращу жіночу роль отримала Христина Микитин – вона зіграла Елен у виставі “Мене прислав доктор Хоу” (Театр на Липках).

“Пектораль” за кращу чоловічу роль другого плану дісталася Арсену Курбанову за роль Коломана Зупана, “Графиня Маріца” (Театр оперети).

А за кращу жіночу роль другого плану – Шорені Шонія за роль Собаки, “Двоє, не рахуючи собаки (Історія собаки)”, Театр російської драми імені Лесі Українки.

Відзначили і “Кращий режисерський дебют” у виконанні Валерія Федотова, “Ослик должен быть худым” (театральна майстерня “Сузір’я”).

Нагороду вручили і Мирону Швелідзе за кращу сценографію, “Річард III” (Театр імені Івана Франка).

Краще пластичне вирішення вистави показала Аніко Рехвіашвілі у балеті “Снігова королева” (Національна опера).

Серед номінантів була і “Краща музична концепція вистави”. Лауреатом став Владислав Тененбаум за роль у виставі “Вид з мосту” (Театр російської драми).

Спеціальну премію “За енергійність творчих пошуків” журі присудило незалежному “Дикому театру”.

За внесок у розвиток театрального мистецтва “Пектораль” отримала Нінель Биченко, доцент кафедри театрального мистецтва Київського університету культури і мистецтв.

Нагадаємо, що премію було засновано у 1992 році Київським відділенням Спілки театральних діячів України (нині Національна спілка театральних діячів). Згодом як співзасновник долучилося Головне управління культури і мистецтв КМДА (нині департамент культури КМДА). Вперше “Київську пектораль” вручили 27 березня 1993-го в Міжнародний день театру за підсумками сезону 1991-92 років.

Премію присуджують щорічно найяскравішим театральним митцям столиці України.

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *