Композитор Івасюк — це назавжди!

До 68-ї річниці з дня народження Володимира Івасюка в Києві відкрили меморіальну дошку.

Видатному українському композитору-виконавцю і поету Володимиру Івасюку, якому 4 березня виповнилося б 68 років, в Києві відкрили меморіальну дошку.

Невипадково її розмістили на стіні Будинку звукозапису Національної радіокомпанії України по вулиці Леоніда Первомайського. Адже саме там улюблений в народі пісняр записав чимало своїх творів, які стали по-справжньому народними.

На церемонії відкриття пам’ятного знаку були присутні колишній Президент України Віктор Ющенко, який у 2009 році присвоїв Володимиру Івасюку звання «Герой України», посмертно, відомий поет, народний артист України Юрій Рибчинський, який співпрацював з Володимиром Івасюком, а також представники міської влади.

Нагадаємо, що Володимир Івасюк народився 4 березня 1949 року у Кіцмані Чернівецької області в сім’ї вчителів Михайла та Софії Івасюків.

13 вересня 1970 року на Театральному майдані Чернівців в ефірі українського телебачення він вперше виконав пісні «Червона рута» і «Водограй».

Навесні 1972 року Івасюк переїхав до Львова, де став студентом підготовчого композиторського факультету Львівської консерваторії та перевівся на 4 курс Львівського медичного інституту, який закінчив у 1973 році.

24 квітня 1979 року Володимир Івасюк зник. Тіло поета і композитора було випадково знайдене 18 травня в Брюховицькому лісі під Львовом. Точна дата смерті Івасюка невідома.

22 травня 1979 року похорон Володимира Івасюка на Личаківському цвинтарі у Львові перетворився на масову акцію протесту. З того часу на творчість композитора радянською владою фактично було накладено заборону.

Є версія, що з Івасюком розправилися кадебісти.

Підготувала Марина ХОВРАХ
Фото Олексія ІВАНОВА

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *