Іноземці отримали право ставати Героями України

Президент України Петро Порошенко підписав Закон “Про внесення зміни до розділу V “Прикінцеві положення” Закону України “Про державні нагороди України”, що надає можливість присвоїти звання Героя України іноземцям. Цей закон був прийнятий Верховною Радою 13 квітня 2017 року.

Метою закону є врегулювання питання присвоєння звання Героя України у виняткових випадках посмертно іноземцям, нагородженим орденом Героїв Небесної Сотні, за визначний геройський вчинок, пов’язаний із відстоюванням конституційних засад демократії, прав і свобод людини під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року).

Орденами Героїв Небесної Сотні нагороджено трьох іноземців: Михайла Жизневського із Білорусі (на фото), Зураба Хурцію та Давида Кіпіані з Грузії. Всі вони загинули під час Революції Гідності.

“Україна вдячна і завжди пам’ятатиме подвиг Героїв Небесної Сотні, що віддали найцінніше – своє життя. Віддали його не тільки за свободу нашої держави, але і за те, щоб зберегти демократію і свободу в усій Європі і в усьому світі”, – зазначив голова держави.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *