На 35-му Варшавському міжнародному кінофестивалі представлять український фільм про війну

Українсько-польський фільм, створений львівською кінокомпанією «МКК фільм сервіс», змагатиметься за нагороди у міжнародній секції 35 Варшавського міжнародного кінофестивалю (WFF). Саме там відбудеться й міжнародна прем’єра фільму.

Про це повідомляється  на  сайті Львівської міської ради.

«Фільм „U-311: Черкаси“ — емоційний кінопроект про Великий смутний час в Україні та гібридну війну з Росією. Це перший український фестивальний фільм, який висвітлює війну у контексті фактів, конфлікту, психології, а також людської гідності, яка пробивається крізь безнадію, що є найбільшою його цінністю. Тимур Ященко у своєму кінодебюті проявив режисерський клас, вразливість до деталей і неперевершено описав світ Конрадівських цінностей, людей, вірних честі та гідності», — наголосив польський режисер, кінознавець та очільник студії «Кадр» Філіп Байон.

Сюжет фільму висвітлює події весни 2014 року під час анексії Криму, зосереджуючи увагу на команді мінного тральщика «Черкаси» — останнього українського корабля, який тримав оборону та не погодився перейти на сторону ворога й опустити український стяг.

Фільм створено за підтримки Держкіно, ВМС України, краудфандингової платформи «Велика Ідея», Міжнародного фонду «Відродження», Львівської міської ради, Львівської обласної адміністрації, Черкаської обласної адміністрації

Варшавський міжнародний кінофестиваль — один із 15 світових кінофестивалів класу «А», що входить до Міжнародної Федерації Асоціацій кінопродюсерів, а відтак — участь у ньому передбачає високу оцінку творчого та соціального потенціалу фільму-учасника.

«Надзвичайно приємно, що цьогоріч Україна знову буде гідно представлена на Варшавському міжнародному кінофестивалі. Торік у різних програмах участь у цьому фестивалі взяли чотири українські картини, створені за підтримки Держкіно, а одна повернулася з Ґран-прі у своїй програмі. Тож бажаю творцям „U-311: Черкаси“ такого ж успіху», — зауважив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

«Вважаю, що фільм є дуже своєчасним українським висловлюванням для світу. Моїм завданням було чесно та без прикрас передати події часів анексії Криму, зафіксувати їх у історичному контексті, відтворити стан та емоції, що панували в екіпажу корабля, та їх подальшу трансформацію, за мить до й безпосередньо під час російської агресії у Криму в 2014 році.

Для всіх моряків корабель — це дім, де проходить більша частина їх життя. І у фільмі моряки б’ються за свій дім, який в них відбирають. Врешті корабель стає одним із головних героїв, збірним персонажем цієї драми — зі своїм серцем, тілом та душею. Це фільм про нескорений «U311 Черкаси» та про українців”, — прокоментував режисер-постановник Тимур Ященко.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *