Рауль Чілачава – лауреат премії імені Ернеста Хемінгуея

За поданням президента Міжнародної літературно-мистецької Академії України, заступника головного редактора газети «Деснянська правда» Сергія Дзюби, троє видатних письменників стали лауреатами міжнародної нагороди – премії імені Ернеста Хемінгуея (Канада) за 2017 рік.

Рауль Чілачава

Це – грузинський, український письменник, перекладач, дипломат Рауль Чілачава, казахський письменник, професор, академік, ректор Казахського національного університету імені аль-Фарабі, віце-президент Національної академії наук Казахстану, президент НАН вищої школи РК Галимкаір Мутанов і башкирський сатирик, гуморист Марсель Салімов. Їх відзначено у номінації «Країни і континенти» – «за творчість, що єднає народи».

Марсель Салімов
Марсель Салімов

Засновники цієї престижної відзнаки – канадське видавництво «Litsvet» і знаний журнал «Нове Світло» (головний редактор – письменниця, сценарист і кінокритик Олена Жукова, заступник головного редактора – письменник та публіцист Михайло Співак). Раніше твори лауреатів і рецензії на них були оприлюднені в журналі «Нове Світло» й отримали схвальні відгуки читачів та літературознавців.

Галимкаір Мутанов

Отож щиро вітаємо лауреатів!

Нагадаємо, що в 2015 році лауреатами премії імені Ернеста Хемінгуея в Канаді стали відомі письменники і журналісти з Чернігова Сергій та Тетяна Дзюби (Тетяна Анатоліївна – також науковець, доктор наук із соціальних комунікацій, професор та академік).

І саме в цьому канадському видавництві вийшов їхній чотиритомник «Вірші 60-ма мовами світу», який уже отримав резонанс у багатьох державах. У Канаді надрукований роман-серіал Сергія Дзюби для дітей «Потягуськи», створений у співавторстві з письменницею Іриною Кулаковською. Також збірка віршів Тетяни Дзюби «Танок Саломеї» побачила світ у Канаді в серії «Лауреати премії імені Ернеста Хемінгуея».

У 2016 р., за поданням президента Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергія Дзюби, престижну премію імені Ернеста Хемінгуея отримали Василь Слапчук (Україна), Бенедикт Дирліх (Канада) та Роллан Сейсенбаєв (Казахстан).

Олег Гончаренко

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *